Bebeğinizi ilk 6 altı sadece anne sütü ile beslemeye çalışın, anne sütü bebeğinizin en önemli hayat kaynağıdır. İlk altı aydan sonra bazı besinlerle birlikte bebeğinize gene anne sütünü verin anne sütü hem annenin faydası var hem de Bebek için faydalıdır. Anne sütünün faydaları ise bebeğin sağlıklı olması, hastalıklarla mücadelede güçlü olması, zihinsel ve fiziksel gelişimini sağlıklı tamamlaması Anneye faydası annenin göğüs kanseri olma riskini azaltması, dengeli kilo almasını sağlaması, psikolojik olarak annenin daha sağlıklı olmasıdır. Bu kadar önemli olan anne sütü bazı annelerin sütü az olmakta bebekleri doyamamaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda annenin sütünü artıran besinler ve içecekler şunlardır.

FESLEĞEN, yapılan araştırmalar sonucunda fesleğen bitkisin sütü artırdığı kanıtlanmıştır annelerin emzirme dönemlerinde yemeklerine mutlaka fesleğen kullanmaları önerilmiştir.
SU, hayat kaynağımız olan su mutlaka her bireyin tüketmesi gerekir özellikle emziren annelerin bu tüketimi 3 litrenin aşağısına inmemelidir. Suyun anne sütünü artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
KOYU YEŞİL YAPRAKLAR, maydanoz, brokoli, lahana, yeşil soğan, pazı yaprağı, ıspanak gibi.
TURUNCULAR, havuç, kavun, bal kabağı bunların çorbasını içerek sütünüzü artırabilirsiniz.
ARPA, arpanın süt üretimi, artırdığı gözlemlemiştir ve emziren annelere tüketmesi önerilmiştir, arpa ununda kek be pastalar yapın, arpa unu çopra yapın.
KAHVALTI, mutlaka kahvaltı yapın kahvaltıda süt ve süt ürünlerini tüketin yumurta, bal, reçel tüketin,
KURU YEMİŞLER, ceviz, fındık, badem üçlüsünü tüketmeyi unutmayın içerisindeki vitaminler süt yapıcıdır.
Tahıl ürünlerini tüketin tahıllar direk anne sütü yapar emzirme döneminde daha fazla tahılı besinler tüketin.