Gün içerisinde eczaneye gidecek vaktiniz veya imkanınız olmadığı zamanlarda, doğal yollar ile evde kendiniz test yapmak istediğinizde ve kesin bir sonuç elde etmek istediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz en etkili yöntem limonla hamilelik testi olacaktır. Günümüze eski zamanlardan gelen ve en bilindik yöntem olan limon yöntemi, birçok deneme sonucunda en garanti yöntem olarak çok eskilerden beri kullanılmaktadır. Artık her ne kadar kan testi ve idrar incelemesi ile birlikte hastanelerde kesin sonuca bakılsa da zararsız ve doğal yollar ile ev içerisinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem olarak limon testini uygulayabilirsiniz.

Oldukça eski zamanlardan günümüze kadar gelen bu yöntem ile hamile olup olmadığını merak eden kişilerin kendi testini pratik bir şekilde kendi evlerinde yapmalarını imkan vermektedir. Teknolojinin bu kadar gelişmemiş olduğu zamanlarda, bayanların hamile olup olmadıklarına dair kafalarındaki soru işaretlerini gidermeleri için yapması gereken ihtiyaçlardan birisiydi. Günümüze gelindiğinde ise bu yöntem hamilelik belirtileri gösteren kişiler için uygulayabilecekleri alternatif yöntemlerden birisi diyebiliriz. Evinizin içerisinden çıkmadan, hastanede kan ve idrar sonuçlarınızı beklemeden kafanızdaki soru işaretlerini gidermenin en doğal ve sizlere zarar vermeden yapılabilecek yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.

Gündelik yaşam içerisinde kullanmış olduğunuz limonu kullanarak hamileliğiniz hakkında, kısa süre içerisinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Günümüzde artık bilgi edinmek ve kısa süre içerisinde merakımızı gidermek için kullanabileceğiniz  alternatif yöntem olan bu test, kesin bir sonuç olarak görülmemeli ve hastaneye giderek gebelik testinin yaptırılması gerekmektedir.

Günümüzde çoğu kişinin ön bilgi edinmek amacıyla yapmış olduğu limonla hamilelik  testi eczaneye kadar gidecek vakti olmayan veya üşenen kadınların tercih etmiş olduğu yöntemlerden birisidir. Sürekli regl gecikmeleri ile karşı karşıya kalan kadınların her zaman gebelik testi almaları fazladan bir harcama olarak da görülebilmektedir. Doğal, zararsız ve doğru sonuç elde edilmesine imkan sağlayan en garanti yollardan birisi olan limon yöntemi ile maddi açıdan da çok fazla sıkıntıya girmeyeceksinizdir. Ev ortamında testinizi şu şekilde yapabilirsiniz:

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? - Limonla Gebelik Testi
  • En başta yapılması gereken plastik bir bardak seçmeniz olacaktır. Şeffaf olduğu için cam bardakları seçmenizi önermeniz. Test aşamasından sonra vardığınızı atmanız gerekecektir.
  • Plastik bardağın içerisine idrar yapmalısınız.
  • Bir adet limonu ortadan ikiye bölerek yarısını kullanmalısınız.
  • İdrar yapmış olduğunuz plastik bardağın içerisine ikiye bölmüş olduğunuz limonun yarısını sıkmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise limonun tortularının da bardak içerisine sıkılması gerektiğidir.
  • Kısa bir sürenin ardından, limon tortuları veya parçaları dibe çökmeye başlar ise hamile olunduğu anlamına gelmektedir. Tam tersi olarak, limon tortularının yüzeyde kalmaya devam ediyor ise hamileliğin olmadığı anlamına gelmektedir.

Son zamanlarda korona virüs ile birlikte hastaneden sıra almak ve bulaş oranının yüksek olmuş olduğu toplu hastane ortamlarına girmek istemeyen anne adayları ve regl dönemlerinde gecikme yaşayan bayanlar ve her şüphelendiğinde hamilelik testi için eczaneye gitmek kimilerinin yüksek fiyat olarak nitelendirdiği fiyatları vermek istemediğinden dolayı oldukça popüler olmaya başlayan bir yöntemdir. Sizin tercih etme sebebiniz ne olursa olsun, doğal ve zararsız bir yöntem olduğunu bilmenizde fayda vardır. Günümüzde test için eczaneden almış olduğunuz gebelik testlerinin fiyatlarının oldukça artması ve her şüphelendiğimiz anda kullanmak istediğiniz zaman belirli ücretleri eczaneye ödememiz gerekebilir. Bu yükün altına çok girmek istemeyen kişilerin tercih edebileceği bir yöntem olabilmektedir. Eğer evde yapmış olduğunuz test pozitif çıkmış ise emin olmak için hastanede testinizi kesinlikle yapmanızı önermekteyiz.

Limonla Hamilelik Testi Ne Kadar Doğru?

Çoğu kişinin doğru olarak tanımladığı bu testte, yanlış sonuç aldım diyen kişilerde kimi zaman çıkmaktadır. Bunu denemesi ise çok basit ve maddi açıdan neredeyse hiçbir şey gerekmeden yapabileceğiniz bir test olmasından dolayı rahatlıkla deneyebilirsiniz. Aynı zamanda doğal bir yöntem olması ile birlikte size zarar vermeyişi de kullanılmasında bir zarar görülmemesine neden olmaktadır. Ev ortamında sadece bir adet pet bardak ve yarım limon ile deneyebileceğiniz bir yöntem olmasından dolayı, kimi durumlarda bayanların sıklıkla kullandığı bilinmektedir.

Bu yöntemi öğrenen kim insanlar ise limon yönteminin günümüzde hala uygulanıp uygulanmadığını merak ettiği görülmektedir. Üst kısımda belirttiğimiz gibi maddi veya zaman açısından düşünüldüğü takdirde uygulanabilecek bir yöntem olmasından dolayı kullanan kişilerin haricinde, bulunmuş olduğu ortamda geleneksel yöntemlerin yaygın olmasıyla birlikte bu yöntemi deneyen kişilerde bulunmaktadır. Tabi ki bu yöntemi duyup da merak eden kişilerin de olduğu bilinmektedir. En kesin yöntemin hastane ortamında yapılan testler olduğu bilinmektedir. Ev içerisinde deneyebileceğiniz ve zarar görmeyeceğiniz bir yöntem olarak bilinen limon testi ile hamilelik durumunuz hakkında sadece bilgi sahibi olabilirsiniz.