Bebek beşikleri arasında pek çok model ve renkten bahsedebildiğimizden için ebeveynler kimi zaman hangi beşiği satın alacaklarına karar veremiyorlar. Yüzlerce çeşit ve seçenek içinden seçim yapmak bazen zor bir hal alabiliyor. Anne ve babalardan sıklıkla “Ahşap bebek beşiklerini mi seçmeli yoksa ferforje demir bebek beşiklerini mi?” gibi sorular alabiliyoruz. Bebekler, çocukluk ve sonraki dönemlerine nazaran çok hareketli bireylerdir. Bu sebepten ötürü herhangi bir yerini çarpmaları durumunda herhangi bir sağlık sorunu olmaması adına ahşap bebek beşiklerinin tercih edilmesini öneriyoruz. Birçok renk, desen ve modelde imal edilen bu beşikler, düşükten yükseğe birçok değişik fiyatlarda sunulmakta. Beşik fiyatları konusunda ödediğiniz paranın tam karşılığını alacağınız Plato Mobilya firmasını öneririz.

Fiyat, renk, model açısından hangisinin öncelikli olduğu ebeveynlerin bütçeleri ve zevkleriyle alakalı bir durum olsa da bu seçim yapılırken fiyat – kalite oranı üzerinde mutlaka durulmalı. Doğal ağaçtan üretilmeyen veya boyası sertifikalı sağlığa zararsız boyalardan olmayan ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Böyle bir modeli üste para verseler bile çocuklarınıza kullandırmamanız gerekir. Boyası ve cilası zararsız olan beşiklerden, bebek odasının genişliğine, kullanacağınız ortamla uyumuna ve diğer kendi ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak bir tercih yapabilirsiniz.

Ancak modeller arasından seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir unsur daha vardır. Bebeğinizin, o beşikte rahat bir uyku uyuyabilmesi için modelin aşırı parlak renklerden ve abartılmış desenlerden uzak olması gerekmektedir. Dünyayı yeni yeni tanımaya başlayacak olan yavrunuz, göreceği desen ve renklerden korkabilir. Bu nedenle kendi zevkleriniz ön plana çıksa bile bu ufak ayrıntıyı görmezden gelmemelisiniz. Modern bebek beşikleri üretilirken bu ayrıntılar dikkate alınarak üretim yapılıyor olsa da, kimi zaman bu ufak ama önemli ayrıntının göz ardı edildiği modellerle de karşılaşabiliyoruz. Daha fazla beşik modeli için https://www.platomobilya.com/bebek-besikleri-modelleri-ve-fiyatlari sayfasını ziyaret edebilir, sipariş verebilirsiniz.