İnsanların temizlik açısından en çok kullandıkları yerler arasında banyo gelir. Nerede ise insanlar günlerinin onda birini burada geçirir iken her şeyleri ile de mükemmel olması gerekir. Bu kadar farklı bir yere sahip olan banyoların renklerine de her an dikkat etmek gerekir. Ne koyu renk olması ne de açık renk olması gerekir.

Banyoda koyu olan renkler kullanmak temizlik açısında oldukça zorluk vermektedir. En ufak su lekesi bile koyu renkler üzerinde kendini belli edecek olmasından dolayı eğer sizlerin banyoları koyu renk olarak yapıldı ise işte bu andan itibaren ellerinizden silme bezlerinin hiç düşmemesi gerekir. Çünkü bu renkler sizler her ne kadar her an temizlik yapar iseniz yapın pek de belli etmeyecek olmasından dolayı her banyodan sonra normal banyoları on dakikada temizleyebilecek iken koyu renk olan banyoları bir saat içerisinde bile istediğiniz gibi temizleyemeyeceksiniz.

Banyoların renk seçimini yapar iken bir yandan sadece temizlik açısından da değil bir de içlerinizi açması konusunda da dikkat etmeniz gerekir. İnsanların bu kadar vakit harcadıkları banyolar açık renk olunca da temizlemesi oldukça zor olmasından dolayı renklerin daha çok ara renklerde olması gerekir. Hem sizler banyoya girdiğiniz anlarda adeta çıkmak istemeyecek kadar çok içlerinizi açar iken bir diğer yandan temizlik konusunda da sizlere oldukça avantajı olacaktır. Sadece bunlar ile değil her şeyi düşünerek kırmızı ya da açık mavi gibi kendinize en uygun olan renkleri tercih etmeniz her anlamda sizler için en uygunu olacaktır.