Hanımlar özellikle de ev hanımları gününün çoğunu mutfakta geçirirler ve genelde mutfak sohbetlerine ve mutfakta oturmaya bayılırlar. Durum böyle olunca mutfaklarının hem şık hem de rahat ve kullanışlı olmasını çok daha fazla dikkat ederler. Hatta genelde mutfak, evlerinin en çok önem verdikleri bölümüdür. Tabii ki mutfağın şıklığı kadar kullanışlılığı da mutfak dekorasyonu için önemlidir. Bu yüzden mutfak dolaplarının fazla eşya alacak biçimde ve kullanışlı mobilyalar seçilmesinde fayda vardır. Bunun yanı sıra mutfaktaki beyaz eşya veya ankastrelerin de mutfakla uyumlu olması mutfağın modern ve güzel görünmesini sağlayan en önemli detaylardandır.

Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00001

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Hanımların zamanlarının büyük bir bölümü mutfakta geçtiği için erzak ve kap kaçaklarını koyacakları kullanışlı mobilyalara ihtiyaç duyarlar. Mutfakla hanımların çalışması için gerekli bir kısmın kalması için dolapların önemi büyüktür. Ve günümüzde mutfakta kullanılan gereksiz aksesuar ve eşyalar mutfağın modern görüntüsünü bozabilir.

Ayrıca mutfağın geniş ve şık görünmesi için açık renklerin yanında renkli kısımları ise uyumlu kontrastlar yaratarak kullanmanız daha aydınlık ve şık bir görüntü yaratacaktır. Bunun yanında mutfak sohbetlerini seven hanımlar için hem mutfak masası hem de koltuk görevi görecek köşe koltuk formundaki mutfak masalarını önerebiliriz. Eğer köşe koltuk için uygun yeriniz yoksa camlı veya ahşap mutfak masalarından kullanabilir veya açık Amerikan mutfak tercih ediyorsanız ona uygun aksesuar ve modern sandalyelerle dekorasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00002
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00003
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00004
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00005
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00006
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00007
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00008
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00009
Mutfak-Dekorasyon-Fikirleri00010