2020 yılı için ev dekorasyon trendleri, huzur ve mutluluk yayan bir iç mekan oluşumunu sağlamaktadır. Günlük yaşamın ve iş hayatının stresinden uzaklaşmak için terapi gibi bir kaçış imkanı sağlayan ev içinde huzurlu ve iyileştirici havanın korunması gerekmektedir. 2020 yılı dekorasyon trendleri arasında renk seçiminden mobilya düzenine, dekorasyon stillerinden yenilikçi seçeneklere kadar çok sayıda öneriler yer almaktadır.

Son yıllarda iç mekan dekorasyonu dendiğinde akla ilk gelen akım olan minimalist mekanlar, 2020 yılında yerini maksimalist tasarımlara bırakmaktadır. Farklı dekorasyon trendlerinin bir arada toplanmasıyla oluşturulan yenilikçi dekorasyonlar bu trendin önemli bir parçası olarak görülmektedir. Kafe yerine evde buluşmak isteyenler için salon tasarımında eskisinden daha fazla sayıda koltuk ve kanepe gibi oturma grupları öne çıkmaktadır.

Ayrıca mutfak dekorasyonunda 2020 trendleri bilgilerine bakabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu İçin Dekoratif Öneriler ve Trendler

Yeni yılın dinlendirici dekorasyon stiline sahip olması sebebiyle renklerde de huzur veren seçimler yapılması gerekiyor. Salon ve oturma için dekoratif öneriler dendiğinde vazgeçilmez mobilyalar arasında yer alan ahşap TV üniteleri 2020 yılında yerini mermer malzemeden üretilen TV ünitelerine bırakmaktadır. Salondaki genel mobilya rengi için gri renk öne çıkarken, bu renkle uyumlu aksesuarlar da önem kazanmaktadır.

Geometrik ve floral desenlerin bulunduğu salon dekorasyonunda zeminde sürünen boydan boya perdeler yeniden moda olarak öne çıkmaktadır. Kaz ayağı deseni de mobilyalarda görülen en özel desenlerden biri olarak tercih edilmektedir.

2020 oturma odası fikirleri detaylarına da bakabilirsiniz.