Ankastre mutfaklar; yeni yaşam trendleri, mutfakta geçen zamanın artması, artan ekonomik alım gücü, rezidans tipi akıllı evlere geçiş, kentsel dönüşüm ve inşaat sektöründeki bu hareketlilikle beraber hayatımıza girdi. Son 5 senedir artık mutfaklar da son derece modern çizgilere sahip, şık dekorasyonlarıyla alıcılarını bekliyor. Bu modern çizgide en büyük katkı ise; yeni tip mutfaklarda ankastre ürünlerin kullanılıyor olması.

Ankastre ürünler arasında en çok kullanılan; ocak oluyor. Tüplü, doğalgazlı ve elektrikli olarak üretilen ankastre ocaklar, hem yerden hem zamandan size tasarruf sağlıyorlar, hem de mutfak tezgahına gömülü oldukları için mutfağınızı modern çizgilere taşıyorlar.

Silverline Ankastre, 2005 yılından beri Merzifon’daki fabrikasında ankastre davlumbazın yanı sıra, ocak ve fırın da üreten, %100 Türk sermayeli bir firma. Ürettiği ankastre ocaklar ise güçlü AR-GE ekibi sayesinde birer tasarım harikası.

Silverline ankastre ocak modellerinden, size en çok satılan 3 tanesini tanıtmak istiyoruz. Bu 3 model de 60 cm. genişliğinde ve 4 gözlü.

  • AS5238-LPG; Bu model LPG veya doğalgaz kullanımına uygun olarak üretilmiş. Zemin paslanmaz çelik, ızgaralar ise döküm ızgara. Izgaraların döküm olmasının size avantajı, ısıyı bir süre daha muhafaza etmeleri, yani ocağı kapatsanız da tencereniz sıcak kalıyor. Ürün önden ateşlemeli. Yani açma-kapama düğmeleri ön tarafta.
  • CS5234W-LPG; Bu modelin zemini, yukarıdakinden farklı olarak temperli siyah cam, yani cam darbelere karşı dayanıklı, kırılmıyor. Ancak cam yüzeylerin asitli gıdalara karşı dayanıksız olduğunu söylememiz lazım. Yani eğer sıçrarsa, hemen temizlemeniz gerekiyor. Yoksa leke kalıyor ve çıkmıyor. Izgarası yine döküm ızgara ve önden ateşlemeli.
  • CS5156B01-LPG; Bu model de zemin olarak temperli siyah camdan üretilmiş, ancak ızgaraları emaye ve yandan ateşleme sistemine sahip. Ürünlerin tamamında gaz kesme emniyeti, otomatik ateşleme ve yüksek verimli yanış sistemi var. Ayrıca tercihinize göre doğalgaz veya LPG kullanımına uygun. Fiyat karşılaştırması yaparsak, bu üç ürün de ortalama 750 TL civarında. Yani sizin yapmanız gereken kullanım amacınıza göre ürünü seçmek. Isıyı koruduğu için döküm ızgara ve çizilmediği için de temperli cam, sizin için iyi bir seçim olabilir gibi görünüyor.