Günün bütün yorgunluğunu atmak için evinizde özellikle de yatak odanızda rahat etmeniz oldukça önemlidir. Özellikle iyi bir uyku bütün gününüzü olumlu etkileyen unsurlardan birisidir. Yatak odanızda sadece yatağınızın rahat olması değil aynı zamanda yatak odanızın dekorasyon olarak da sizleri rahatlatacak şekilde olması oldukça önemlidir. Bunun için de oldukça sade dekorasyon çeşitlerini yatak odanızda uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde uyku düzeninizi bozmamak için yatağınızın rahatlığı kadar yatağınızın yönü de ayrıca önemlidir.

Hayattan keyif almanın en önemli etkenlerinden birisi de sağlıklı bir uyku ile dinlenmiş bir sağlıklı bir vücuttur. Bunun için de uyuyacağınız yerde yatağınızın rahat olması kadar uyurken odanızda bulunacak olan ışık seviyesine de dikkat etmelisiniz. Ev dekorasyonunuzda özellikle yatak odanızı hem kullanışlı hem de oldukça rahat ve sade bir şekilde dekore etmeye çalışmalısınız.

Yatak odası dekorasyonu denildiğinde özellikle son dönemlerde farklı çeşitler karşımıza çıkmaktadır. Görselliğe de önem veriyorsanız o zaman yuvarlak yatakları inceleyerek tercihleriniz arasında bu modelleri de koyabilirsiniz.

Dekorasyon seçimlerinize oldukça pahalı modeller yerine kendin yap projeleri ile oldukça uygun fiyatlara oldukça gösterişli modelleri de kolaylıkla yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Bunun için de özelikle yatak başı olarak kullanılan paletleri değerlendirebilirsiniz.

Yine aynı şekilde tavan ile yatak başının birleşimi de bu yıla damgasını vuran modeller arasında yer almaktadır. Avangart veya klasik modelleri sevenler için bu tarz yatak odaları oldukça şık modellerdendir.

Biraz daha sade ve şık bir yatak odası istiyorsanız o zamanda kendinizi prensesler gibi hissedeceğiniz sayvanlı yatak odalarına göz atabilirsiniz. Oldukça ekonomik fiyatlar ile bu tarz yatak odalarını sizler de evinizde yaptırabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

Klasik yatak odalarını sevenler için avangart ve altın varaklı yaka odaları da bulunmaktadır. Bu yatak odalarında amaç oldukça geniş odalara hitap etmek olduğu için lüks bir eviniz var ise tercihinizi bu tarz yatak odalarından yana kullanabilirsiniz.

Yatak odalarında önemli olan olgunun ışıklandırma sistemi olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz. Bunun için de özel olarak yatak odanızda yerleştireceğiniz minik tavan ışıklandırmaları ile yatak odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Küçük bir yatak odanız var ise yatak başını dolap şeklinde yaptırarak hem mekândan kazanabilirsiniz hem de oldukça şık ve kullanışlı bir yatak odası elde edebilirsiniz. Eğer oldukça geniş bir eviniz var ise giyinme odanızı ayrı bir odaya hazırlayarak yatak odanızı sadece yatak ve televizyon ile dekore edebilir ve oldukça konforlu ve rahat bir mekân elde edebilirsiniz.

Ebeveyn_Yatak_Odas_5

İNDEKSA / homify

H

FABBRİCA MOBİLYA / homify

R003

TEKNOGRUP DESİGN / homify

Standart-Renkler-3970-Buyuk

DİVA YAPI / homify

4

SK ARCHİTECTURAL VİSUALİZATİON / homify

11_Master_Bedroom

ENGEL & VÖLKERS BODRUM / homify