Kadınların hayatlarına dair yaşadıkları en önemli süreçlerden biri de Hamilelik sürecidir. Gebeliğin başlangıcından itibaren dokuz ay boyunca karınlarında bir can taşıyan anne adayları bebeklerinin sağlıklı olabilmesi adına çok fazla özen gösterirler. Gebelik konusunda en merak edilen şeylerden biri de bebeğin cinsiyetidir. Bebeğinin cinsiyetini öğrenmek isteyen kişilerin tabi ki kesin sonuç ile karşılaşabilmeleri adına ultrason muayenesini beklemeleri gerekir.

Bazı anne ve babalar 15. haftadan sonra kesin olarak sonuç veren ultrason muayenesini beklemek yerine daha erken dönemlerden bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek isterler. Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek adına online sitelerde çok farklı yöntemler yer alır. Bunlardan en çok adını duyuranların başında Rus Tavimi yöntemi gelir. Bu takvimi kullanarak bebeklerinin cinsiyetin öğrenmek isteyen kişilerin annenin ve babanın doğum tarihi ve son adet tarihi gibi bilgileri kesin olarak bilmesi önemlidir. Ruslar tarafında oldukça eski tarihlerde bulunan takvim bilimsel verilere dayalı olmadığından dolayı her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Bundan dolayı bazıları bu yönteme çok fazla güvenirken bazıları tamamen yalan olduğunu savunmaktadır. Bebeğin cinsiyetinin doğru olarak öğrenilebilmesi için mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilen ultrason muayenesine başvurulması gerekir.

Çiftlerin tercih ettiği ve online sitelerde en fazla öne çıkan yöntemlerden bir diğeri olan Çin Takvimi yönteminde ise veriler daha önceden kişilere sunulduğundan dolayı anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetlerine bu yönteme göre karar verebilmektedir. Çeşitli matematiksel verilere dayanarak oluşturulan takvimde annenin yaşı ve hamile kalınan ay baz alınmaktadır. Oldukça uzun süredir var olan bu yöntemin başarı yüzdesi yüksek olsa da çiftlerin takvimin verdiği sonuca göre kendilerini hazırlamamaları ve bu yöntemleri daha çok eğlence amaçlı yapıldığı unutulmamalıdır.