Düğün hazırlıklarında sıra davetiyelere geldiyse, birbirinden farklı, güzel ve bazen de ilginç tasarımlarla hazırlanmış renk renk, kalite kalite, binlerce davetiye modelinin olduğu bir deryaya düştünüz diyebilirim. Peki bu yüzlerce hatta binlerce davetiyeler arasında sizin seçim kriterinizi belirleyen etken nedir? Tasarım mı? Tok ve ağır kağıtlar mı? Gösterişli bir şeyler mi yoksa ucuz davetiyeler mi?

Bizim için lüks ya da tok kağıtlar olmasının bir önemi yok hem tasarımı güzel olsun hem de ucuz olsun diyorsanız mutlaka ekonomik düğün davetiyesi fiyatlarına göz atmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz tasarımı ucuz davetiyeler arasında da bulabilirsiniz.

Davetiyeyi Ucuzlaştıran Etkenler Nelerdir?

Düğün davetiyesi fiyatlarının arasında uçurum olmasının en birincil sebebi kullanılan kağıdın kalitesidir. İkincil sebep olarak da yapımındaki işçilik ve üzerinde kullanılan aksesuarlardır. Tok kağıtlar üzerine yapılmış kadife dokulu gösterişli bir davetiye sizin de kulağınıza hoş geliyordur eminim ki. Ancak bu tür lüks davetiyeler günümüz piyasasında yaklaşık 10 – 20 TL arasında değişmektedir. Düğün davetiyenizin gösterişli olması önemli değilse ve davetiye için ayırdığınız bütçe oldukça sınırlıysa ekonomik düğün davetiyesi fiyatları sizi oldukça şaşırtacak. Adet fiyatı 30 kuruş ile 1 tl arasında değişen ucuz düğün davetiyesi modelleri ‘’davetiyem nasılsa atılacak amaca hizmet etsin yeterli’’ diyen çiftlerin tam olarak aradığı şey.

Ekonomik Düğün Davetiyesi Fiyatları - Resizet

Ucuz Davetiye Satan Yerler

Ekonomik düğün davetiyelerini nereden bulabilirim çevremdeki matbaalarda yok diyorsanız bu noktada online matbaa sektörünün her geçen gün değiştiğini ve geliştiğini söylemek isterim. Online matbaa kavramının gelişmesi ile e-davetiye yani internet alışverişine açık davetiye sektörü ortaya çıktı. E-davetiye dendiğinde aklınızda dijital ortamda hazırlanan bir şey gelmesin. Bu tarz yerler basılı davetiye modellerinin bir arada olduğu alışveriş sitelerdir. Şehrinizdeki matbaacılardan bulabildiğiniz bu tarz modelleri online ortamda da bulabilir evinizden bir tıkla sipariş verebilirsiniz. ‘’Tamam ucuz davetiye alıyorum ama ya A4 kağıdına basılı bir şey gelirse, görmeden nasıl alabilirim?’’ diye haklı bir sitem içindeyseniz numune bir davetiye isteyebilirsiniz. Düğün hazırlıkları içinde her şey bu kadar yorucuyken bu yöntem sizce de harika değil mi?