Duruş: Hem ilk buluşma için hem de daha iyi bir birliktelik için çok önemlidir. Duruşu, sağlam olmak etkileyici bir izlenim bırakacaktır. Kambur ya da hafif öne eğik durmak özgüven eksikliği göstereceğinden oturuşumuza, duruşunuza çok önem vermeliyiz. Hanımlar, erkekler ilk buluşmada duruşunuza bakar. Duruş bir bütünlük arz eder. Yani hem dik durmak, hem karakterli olduğunu, özgüveninin tamam olduğunu, konuşmanın yerinde olduğunu sergilemek duruşun bileşenlerindendir.

Fiziksel cazibe: Erkek alımlı ve çekici kadından ilk görüşmede oldukça etkilenir. Etkiyi artırmak için topuklu ayakkabı giyilmesi çok önemlidir. Tabi iyi bir yürüyüş sağlanması da gerekir. Ayrıca yerinde ve doğala yakın bir görüntü sağlayacak güzel bir makyaj ile desteklenmelidir.

İlgili ve bilgili davranmak: kadınlar, erkekler tarafından daha az akıllı olarak düşünülür. Kadının sadece moda giyim ile ilgilendiğini sanır. Erkeklere meydan okuyabilecek, onlar kadar akıllı olduğunu gösterebilecek kadın erkeği çok etkiler ve erkek o kadına karşı çekim hisseder. Söyledikleriniz, düşünceleriniz ile onları adeta şoke edin ki etkinizi hissedip sizi unutamasınlar. İlginizi, ilgilendiğiniz hobilerinizi, sanat dallarını, filmleri, kitapları konuşun. Entelektüel kadınlar da erkekleri ilk buluşmada oldukça etkileyebilirler. Zira sadece moda ve giyim ile ilgilenmediğinizi ve en az onlar kadar sosyal olup, ilgileriniz olabileceğini onlara gösterin. Bunu gören erkek, ilk görüşmede sizinle daha çok vakit geçirmek isteyecek ve daha fazla zevk alacaktır.

Ses tonu: kadının ses tonu, ses seviyesi, telaffuzu da erkeğin dikkatini çok çeker. Erkek kadın sesini çok çekici bulmakla beraber, birlikte olacağı kadının da sesinin ipeksi dokusunu hissetmek ister. Bütün bunlara özen gösterip erkekleri etkilemenizi dilerim. Unutmayın kendinizi severseniz, onlar da sizi sevecektir.