Tost saç modelinin 90’lı yılların en gözde saç modellerinden biri olduğu bilinir. Bu model günümüzde yeniden trend listesine girdiği için oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Genellikle genç yaştaki kızların tercih ettiği bir model olan tost saç modeli, saça daha sert ve asiye dalgalar veriyor. Tost saç modelleri nasıl yapılır? ve birçok soru saçlarına yeni modeller veren kişiler tarafından sıkça sorulan soruların başında gelmektedir.

Saça Tost Modeli Nasıl Yapılır?    

Saç tost modeli yapmak için, saç tost makinesi kullanılır. Saça tost modeli yapmak için izlenmesi gereken adımlar;

  • Öncelikle tost dalgalarının kalın mı ince mi olacağına karar verilir. Daha sonra verilen bu karara göre saç belirli kalınlıklarda tutamlara ayrılır.
  • Tutamlara ayrılan saçlara tost makinesi ile işlem uygulamadan önce, saçlara ısıya karşı koruyucu bir sprey kullanılır.
  • Tutamları ayrılan saçlar, saç tost makinesinin arasında ısı ile dalgalanır.
  • Tüm saça saç tost makinesiyle işlem uygulandıktan sonra, dalgaların tost modelinin bozulmadan kalması için bir sabitleyici yardımıyla model sabitlenir.

Bu adamlar takip edilerek saça tost modeli yapılır.

Kısa Saçta Tost Modeli Nasıl Yapılır?

Kısa saça da tıpkı uzun saçlı olduğu gibi saç tost makinesi yardımı ile tost modeli yapmak mümkündür.

Bu modelde önemli olan saçın hangi kalınlıklarda tutamlara ayrılacağıdır. Ayrıca bu işlemi yapmak için saça ısı verilmesi gerektiğinden dolayı, uygulama öncesi saçı ısıya karşı koruyucu bir sprey uygulamanın tavsiye edildiği biliniyor. Kısa saçta uygulanan tost modeli, saçı olduğundan çok daha hacimli gösterecek bir modeldir.

Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Tost Topuz Modeli Yapılır Mı?

Saça, saç tost makinesi yardımı ile model verildikten sonra çeşitli toka ve topuz süngeri ile toplanmasına tost topuzu adı verilir.

Saç Tost Makinesi Nedir?

Saç tost makinesi, aynı zamanda tost maşası olarak da bilinir. Seramik yapılı plakalardan oluşan, saça tost modelini vermeye yarayan makinedir. Bu makine, saçı ısı ile şekil vermeye yardımcı olur.

Saç Tost Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Saç tost makinesinin fiyat aralıklara değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat aralıklarının 100 TL ile 1400 TL arasında olduğu biliniyor. Kullanıcılar kendi bütçeleri ve beklentileri doğrultusunda istedikleri saç tost makinesini satın alıyorlar.