Ağda sonrası sivilce bittabi mergup; Ağda işlemi sırasında kıl köklerinin biberli benzeri biçimde yerinden çekilmesi bölgeyi uyararak sivilce oluşumuna bozukluk olabiliyor.

Ağda Sonrası Sivilce Zahir Mazbut..

Ağda yapmanın bildirme iri cilde hasarlarından birisi sonrasında cildin tahriş olmasından kaynaklı oluşan sivilcelerdir! Fakat bu sorunu sivilce öncesi alacağınız tedbirlerle ortadan kaldırmanız mümkündür.

Ağda sırasında Sivilce Geciktirmek Amacıyla; Ağda kaynaklı oluşan sivilceleri ortadan çalmak amacıyla sunu iyi yöntemlerden biri, ağda öncesinde ve sırasında itici kompreks yapmaktır. Bunların beraberinde çıkarmak namına pamuklu ürünleri tercih etmelisiniz. Cildin terlemesini çelmek amacıyla pamuklu kumaş kullanımı arttırılmalıdır. Benzeri sair öneri ise ağda öncesi peeling faal gövde şampuanı kullanmaktır. Bu işlemi tıpkısı silgi sebebiyle ılık su ile ıslatarak uygulaya bilirisiniz. Bu sayede geberik deriden kurtulur ve ciltteki aşkın yapı uzaklaştırabilirsiniz. Ağda sonrası oluşan Sivilceleri etmek amacıyla ise; Oluşan sivilcelerin genişlememesi üzere sivilce oluşan bölgeye kesinlikle elle dokunmayınız. Şayet dokunursanız sivilceler yayılır. Eğer ağda sonrası sivilceleriniz oluştuysa, tıpkısı müddet havuza girmeyiniz. Duş alırken ise küvet yerine ayakta duş almayı tercih edin. Çok idman yapıp terlememeye özen gösterin. Terlemeniz sivilce bölgesini şiddetlendirir ve yayar. Ağdadan sonraki çevrim peeling faal cisim şampuanı ile fazla bastırmadan yıkayınız. Tahrişi ahzetmek amacıyla soğuk kompreks uygulayın sivilce oluşan bölgelere. Ve cildinizin hava alabileceği kıyafetler giymeye özen gösterin.

Kaynak: Kadinay.Net