Ameliyatsız Güzelleşmenin Yolları

Kadınlar yaş geçtikçe ciltlerinde oluşan kusurlar sebebiyle plastik cerrahiye ve estetik ameliyatlara merak salmışlardır. Fakat günümüz teknolojisiyle birçok güzellik yöntemi artık ameliyatsız gerçekleşmektedir. Ameliyatsız güzelleşme yöntemleri arasında en çok konuşulan ve sık uygulanan yöntem, botox uygulamasıdır. Botox uygulamasında kaslarda geçici süreyle sinirlere iletilen madde geçici süre kasılmayı önlemektedir. Laboratuvar ortamında üretilmiş olan dolgu maddeleri de bu uygulamalara ek tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Botoks uygulamasının bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Yağ enjeksiyonları son dönemde sıkça uygulanan bir yöntem olmuştur. Diz veya kalça bölgesinden alınan yağ parçaları cildin altına verilerek cilt kırışıklıklarında önemli derecede iyileşme sağlanıyor. Cilde dolgunluk kazandırılarak, kişinin kendi vücut yağı yüz bölgesine uygulanır.

Prp tedavisi denilen kandan iyileştirici hücrelerin ayrıştırılarak kişinin yüzüne uygulandığı yöntem de plastik cerrahiye başvurmadan uygulanan bir yöntemdir. Yüze uygulandığı yöntem, lazer ve peeling yöntemleri, insan DNA’sıyla çok uyumlu olan ve iyileştirici özelliği olan somon DNA’sı tedavisi sayılabilir. Gerçekçi sonuçlar alarak dikkate değer değişiklikler gözlemlenmektedir..

Ayrıca lazer uygulamasıyla cilt altına kollajen üretimine neden olarak uygulanabilecek diğer yöntemlerden bir tanesidir. Çok sık şekilde uygulanmaktadır. Bu uygulamaların profesyonel eller tarafından yapılması da çok önemlidir. Hiyalüronik Asitte sentetik olarak hazırlanmış bir jeldir ve derin kırışıklıkları doldurur. Sizde ameliyat altına yatmadan, yukarıda bahsettiğimiz birçok ne stresiz yöntem ile otuzlu yaşlarınızda sonra cilt gençleştirme yöntemlerine sahip olarak fayda sağlayabilirsiniz.