Makyaja başlamadan önce ilk yapılması gereken yüzünüzü bir tonikle temizlemelisiniz. Ardından uygulayacağımız makyajın güzel görünmesi için ten renginize uygun kremi seçmelisiniz. Bu kısımda önemli olan nokta cildinizin karma mı, yağlı mı yoksa kuru bir cilt tipine sahip olup olmadığına karar vermelisiniz.

Tüm dikkati bakışlarınızda toplamak istiyorsanız eğer sizin için hazırlamış olduğumuz bakışlarınızı büyülemek için yapmanız gereken makyaj önerileri kısmından, ilk olarak göz şeklinizi ve yine makyajınızın yüz hatlarını ortaya çıkarabilmesi için yüz şekline karar vermelisiniz. Eğer ufak ve kahverengi gözlere sahip iseniz, bakır rengi ve parıltılı göz farlarını öneririz.

Daha sade ve güzel görünüm için toprak renklerini deneyerek en açık renkten başlayarak tonlar arasında geçiş yapmanızı ve en sonunda gölgelik katması için koyu rengi hafif dokunuşlarla yaymanızı öneririz. Bakışlarınızı Büyülemek İçin Yapmanız Gereken Makyaj Önerileri konumuzu detaylandırırsak;

Koyu Ve Açık Mavi Göz Rengine Sahip Olanlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlerinizin rengi mavi tonlarındaysa eğer makyaj seçimizi siyah eyelinerdan yana kullanabilirsiniz. Eyeliner kullanmayı sevmeyenler için siyah gölgeli göz makyajını öneririz böylelikle zaten dikkat çeken göz renklerinize odaklanmış olacaksınız. Dilerseniz pembe tonlarında deneyebilirsiniz.

 Ela Göz Rengine Sahip Olanlar İçin Makyaj Tüyoları

Eğer çift renge sahip gözleriniz varsa hangi rengi ön plana çıkarmayı istiyorsanız o tonlarda yapılan bir makyaj, buğulu bir görünüm ortaya çıkartıp tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacaktır. Kirpik içlerine ve diplerine sürülen siyah kalemle birlikte gözlerinizi olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 Yeşil Göz Rengine Sahipseniz Uygulayacağınız Yöntemler

Yeşil göz rengine sahip olanlar, mavi tonlarını gri tonlarını kullanmaktan çekinmemeleri gerekir. İlk başlarda zıt renkler gibi gözükse de yeşil ve mavinin uyumu bu göz renklerine sahip bayanlar için çok yakışacaktır. Beyaz kalem kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle koyu renklerden sonra göz pınarınıza yakın yerleri beyazın tonlarıyla ışıltılı ve aydınlatıcı bir etki yaratabilirsiniz bu göz renginizin olduğundan daha açık renkli görünmesini sağlayacaktır.

Kaynak

Makyaj-1