Beyaz Tenlilere Özel Parfümler

Güzel kokmak için kullandığınız parfümün teniniz ile uyumu, kalıcılık ve hoş kokması için oldukça önemlidir. Bu nedenle beyaz tenliler, esmerler ya da buğday tenliler farklı tarzda parfümler kullanmalıdır. Beyaz tenlilere özel parfümler hakkındaki öneriler ise;

Beyaz tenliler tatlı vanilya kokusu, şekerli aromalı ve hanımeli karışımı parfüm seçebileceği gibi, yasemin, gül ve hafif çiçek kokuları olan parfümleri de tercih etmelidir. Parfümü kullanmadan evvel ise parfümün kalıcı olması için tenin nemli olması gerekir. Nemli olan cilde sıkılan parfümler daha kalıcı olmasının yanında ferah bir hava yaratacaktır. Ağır ve keskin kokular beyaz tenliler açısından pek tercih edilmemesi gereken parfüm türlerindendir.

Beyaz tenli kadınlar için tavsiye edilenler arasında 20-30 yaş arası bayanlar için çiçeksi veya meyvemsi kokular, 30-40 yaş arası baharatlı kokular önerilmektedir. Beyaz tenli kadınlara Bvlgari Pour Femme, Tom Ford Black Orhcid, Lancome Miracle, Escada Magnetism gibi parfümler çok yakışmaktadır. Ayrıca doğru parfüm seçimi için öncelikle kişiliğinize uygun olan bir parfüm seçimi önemlidir. Tarzınızla bütünleşmesi ve sizi yansıtması gerekir. Başkasında duyulan ve güzel koka her parfüm sizde de güzel kokacak diye bir yanılgıya düşmeyin. Öncelikle parfümü test etmek gereklidir. Bunun için bileklerinizin içerisine parfümü sıkarak en az bir-iki saat geçmesini bekleyerek teninizle olan uyumu tartmalısınız ve kokunun notalarının teninizde nasıl duracağını anlamalısınız. Teninize uygun olan ve beğendiğiniz parfümünüzü boyun, dekolte bölgesi, kulak ve el bileğinin iç taraflarına dikkatle uygulayın.