Beyonce Gibi Kalçalara Sahip Olmak İçin Öneriler

Güzelliğiyle olduğu kadar kalçalarıyla da göz dolduran Beyonce’un bu görüntüye sahip olmak için özel güçler kullanmadığını biliyoruz. Bu demek oluyor ki o yapabildiyse biz de yapabiliriz. Ancak bunun için kararlı ve istikrarlı olmalıyız.

Beyonce Gibi Kalçalara Sahip Olmak İçin Öneriler;

Öncelikle bilinçli bir kilo kontrol programı uygulamalısınız,

Haftada en az 3 gün, 30-50 dakika arası bisiklet sürün. Özellikle elma tipi bir vücut şekline sahip olanların bu öneriyi kesinlikle es geçmemeleri gerekiyor. Çünkü bu vücut tipinde kalçalar biraz daha küçük ve basık oluyor. Bisiklet sürme antrenmanını kardiyo da spinnig olarak adlandırılan yöntemi kullanarak uygulamaya almanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bu egzersizle bacak ve kalçalarınız şekillenirken aynı zamanda da yağ yakarak kilo vermiş olacaksınız.

Bisiklet sürme imkânınız yok ise yine belirtilen aralıklarda yürüyüş ya da koşu yapın. Squat, kilit egzersizimiz olacak. Squat, kalçaları şekillendirmek için yapılan en etkili egzersizlerin başında geliyor. Kalçalarınızın şekillenmesi, dikleşmesi ve biçimli bir şekilde genişlemesi için 3 set 15 tekrar olmak üzere haftada 3-4 gün bu egzersizi uygulayın. Her hafta tekrar sayısını 5 birim artırın. 1 ay dolmadan kalçalarınızın şekil almaya başladığını göreceksiniz.

Spinnig ve Squat’ın uygulama yöntemini öğrenmek için video hizmeti veren web sitelerinden faydalanabilirsiniz. Sizlerde bu yöntem ile çok kısa bir sürede istediğiniz ideal görünüme kavuşabilirsiniz.