Geçmişten günümüze gelene kadar insanoğlu hep bir arayış ve başkalaşım içinde olmuştur. Bu gerek bedenimiz gerekse düşüncelerimiz olarak değişse de devamlı kendimizi yenileme gereği duyarız. Farklılaşma adına saçlarımız tırnaklarımız hatta günlük rutin bakımımız bile zaman zaman girebiliyor. Düz bir saçı bonus yapmak veya kıvırcık bir saçı düzleştirmek artık günümüz materyalleri ile oldukça kolay. Peki, bu kadar kolaylıkla bahsettiğimiz bonus saç modeli nasıl yapılır? gelin hep birlikte inceleyelim.

Maşa ve Düzleştirici İle Bonus Olmak

Eğer evde herhangi bir kuaföre başvurmadan saçlarınızı doğal yollarla maşa yapmak istiyorsanız öncelikle bunun için biraz yorulmanız gerekebilir.

Maşa ile saçlarınızı bonus yapmak istiyorsanız saçlarınızın ilk olarak oldukça temiz ve kuru olması lazım. Saçınızdan minik bir tutam alarak masaya sararak belirli bir müddet beklettikten sonra sardığınız yöne doğru maşanızı yavaşça açın ve o bukleye dokunmamaya çalışın. Bu şekilde tüm saçınızı maşa yardımı ile bonus yapabilirsiniz. Saçınızın kalıcı ve uzun süreli olmasını istiyorsanız sonrasında saç spreyi kullanabilirsiniz.

Düzleştirici yardımı ile bonus yapmak istiyorsanız bunun için ilk olarak bir çubuğa veya yuvarlak bir cisme ihtiyacınız var. Saçınızı ince tutamlar halinde çubuğa sarıp üzerine düzleştirici makinesi ile belirli bir süre basılı bekleyin, tabi bu esnada saçınızın ısıya olan dayanıklılığını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Daha sonra çubuğu yavaşça açın ve aynı işlemi saçınız tamamen bitene kadar uygulayın.

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kağıt Yardımı İle Bonus Saç Yapmak

Saçlarınız ile sabah zaman kaybetmemek ve gece uğraşarak yapmak istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Bunun için bir bigudi veya küçük kağıtlar oldukça iş görecektir. Saçlarınızın ilk olarak nemli olması gerekmektedir. Nemli olan saçlarınızdan küçük tutamlar alarak kağıtlara sarın, saçınızın hepsini bitirdikten sonra dilerseniz kurutma makinesi ile saçlarınıza ısı verebilirsiniz. Böylelikle ısınan saçlarınız daha kolay şekil alacaktır ve sabaha kadar kıvır kıvır olacaktır.

Pipet Yardımı İle Bonus Yapmak

En etkili ve kolay bonus yapma yöntemlerinden biri de pipettir. Hafif nemli olan saçınızı ince tutamlar halinde pipete sararak pipetin ucunu kıvırın ve birkaç saat veya daha uzun süreli olsun derseniz akşamdan yaparak saçlarınızı kolayca bonus yapabilirsiniz.