Hem doğal görünümü bir arada tutmak hem de dağınık gözükerek gösterişi oluşturmak için at kuyruğu modelleri tercih edilmektedir. Özellikle dağınık at kuyruğu modeli yıllar boyunca popülerliğini yitirmemiş en baş modeller arasında yer almaktadır. Bu model kadınların hem gün içinde saçım bozuldu derdini ortadan kaldırır hem de şıklığı ve zarafeti ortaya çıkarır. Peki, dağınık at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır? kısaca bir göz atalım.

Dalgalı At Kuyruğu Nasıl Yapılır

Bu model hem dağınık hem de şıklık arasında ince bir çizgiyi meydana getirmektedir. Üstelik bu modelde saçları dalgalı bir hale getirebilmek için ısı kullanmanıza gerek yoktur. Sadece saç köpüğü kullanmanız saçın dalgalı gözükmesine yardımcı olacaktır. Saç köpüğünü uyguladıktan sonra saçlarınızı orta kısımdan sıkı bir şekilde toplayın. Bu esnada salaş ve dağınık modeli yaratabilmek için saçların ön tutamından birkaç parça bırakmanız yeterli olacaktır.

Burgulu At Kuyruğu Modeli

En sevilen at kuyruğu modellerinden bir tanesi burgulu olan modeldir. Bu modelde saçı ense kısımda toplayarak kuyruk yapmanız gerekir. Toplama esnasında lastik toka kullanmayı tercih etmelisiniz. Ardından at kuyruğunun başlamış olduğu yeri iki kısma ayırın ve uç kısımdan itibaren ayrılan tutamı içeriye doğru çekmeye başlayın. Böylece burgulu modeli elde etmiş olacaksınız.

Kıvırcık At Kuyruğu Modeli

Bu model için saçınızın kıvırcık olması gereklidir. Eğer ki bukleli bir saç yapınız yoksa ilk olarak saçınıza maşa yapmalı ve bukle bir görünümü elde etmelisiniz. İstediğiniz kalınlıkta bukleleri oluşturduktan sonra saçınızı tam orda noktada yer alacak şekilde toplayın. Böylece kıvırcık bir at kuyruğuna sahip olmuş olacaksınız.

İkili At Kuyruğu Modeli

Eğlenceli bir karaktere bürünmek isteyenlerin vazgeçilmez saç modelleri arasında ikili at kuyruğu modeli yer almaktadır. Bunun iççin saçınızı ortadan ikiye dikkatli bir şekilde ayırmalısınız. Eşit görüntü yaratabilmek için ayırma işlemi çok önemlidir. Ardından saçınızı her iki ayrı kısmını tam orta noktaya gelecek şekilde toplamalısınız. Bu model sonunda hem olduğunuzdan daha genç gözükecek hem de bol enerjili bir havayı etrafa saçmış olacaksınız.