Özellikle ergenlik yaşlarında görülen sivilceler her zaman dış görünüşüne çok dikkat etmektedir. Sivilce çıkınca çk fazla stres yapıp bu duruma çok üzülmektedirler. Ama sivilce de gayet doğal olup hiçbir sağlık sorunu teşkil etmemektedir. Sivilcelerin büyük kısmı ergenlik sonrası kuruyup giderken insanlarda 30 yaşına kadar sivilce çıkabilir.

Sivilceler için doktorların önerdigi bir takım şeyler var elbette. Özellikle Sivilcelerle oynanmaması gerektigini biliyorsunuzdur. İz kalmaması için kesinlikle sivilcelerler oynanmamalıdır. Eğer sivilcelerle oynayıp onları patlatmaya çalışırsanız ileride daha derin ve daha büyük izler bırakan sivilcelere yol açabilirsiniz.

Sivilcelerle oynamamanın yanında sivilceleri güneşe maruz bırakmamak gerekir. Ama sivilcelerden kısa sürede kurtulmak için de iyileşme sürecini doğal maskelerle daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Aşağıda verecegimiz bazı doğal listeler ile sivilceler için doğal yöntem uygulayarak kısa sürede kullanabilirsiniz. Size en uygun olanı seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Limon maskesi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı  bal
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı süt

Limon maskesi için listedeki tüm malzemeleri birbiriyle güzelce karıştırın. Ve günde 20 dakika uygulayarak 10 gün boyunca tekrarlayın muhakkak sivilcenizde azalma görülecektir.

Zeytin yağı maskesi

  • Zeytin yağı
  • Ilık su
  • Temiz bir havlu

Avuç içinde bir miktar zeytin yağı alın ve bu zeytinyağı ile yüzünüe yumuşak bir şekilde masaj yapın. Özellikle sivilce olan yerlere daha çok sürün ve oralara yoğunlaşın. İşlem bittikten sonra zeytin yağının cildiniz tarafından emildigine emin olun. Ve bir havlu alarak havlunun bir kısmını suda ıslatıp yüzümüze sererek 5 dakika bekleyelim. Süre bittikten sonra havluyla kalan zeytinyağlarını silebilirsiniz. Ama sakın ovalamayın! son olarak yüzünüzü bol suyla yıkayın ve bu işlemi 2 günde bir tekrarlarsanız gözle görülür bir sivilce kaybına şahit olabilirsiniz!