Kadınları yaşamlarının vazgeçilmez unsuru tabii ki makyaj. Ve makyajın da olmazsa olmazı dudaklarımız için kullandığımız rujlarımız. Kırmızı, pembe, bordo, çikolata, eflatun gibi sayısız renkte, mat, parlak olmak üzere farklı çeşitlerde sayısız ruj tercihi vardır önümüzde. Bazen kıyafetimize göre bazen gideceğimiz mekâna göre bazen de sadece dudaklarımızı daha dolgun göstermesi için farklı rujları kullanırız. Kadınların en fazla tercih ettiği ve diğer kozmetik ürünlerine göre dört kat daha fazla satıla ruj konusunda hatalara düşmemek için doğru ruj seçimimizi yapmalıyız. Bu yazımızda sizler de kendinize uygun ipuçları bulabileceksiniz. Hadi başlayalım…
Göz önünde bulundurmanız gereken ilk unsur tabii ki ten renginiz olmalıdır.
Ruj SeçimiEğer esmerseniz, koyu renk saçlara, koyu renk gözlere sahipseniz toprak tonlarındaki renkler sizlere çok yakışacaktır. Kıyafetinize de uygun olması şartıyla kahve tonlarını, gülkurusu tonlarınız ve dudaklarınıza deneyerek de turuncu tonlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Peki, beyaz tenli ve açık tenliyseniz nasıl ruj seçimi yapmalısınız? Eğer beyaz tenli ve açık renkli saçlara sahip biriyseniz ruj seçiminde dikkatli olmalısınız. Cilt ve saç renginizden dolayı doğru renk seçimi yapmazsanız boya şişesine düşmüş gibi çirkin bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun için pembe ve şeftali tonlarında pastel renkler size çok yakışacaktır.
Eğer beyaz tenli ve koyu renkli saçlara sahipseniz pamuk prenses tipinde birisiniz demektir ve tabii ki kullanmanız gereken ruj kırmızıdır. Kırmızı renk ruj normalde kullanımı en zor olan renk olmasına rağmen ten renginiz ve saçlarınızla mükemmel bir uyum içinde olacak ve size çok yakışacaktır.