Saç kremleri kadınların saç bakımında kullandıkları bir numaralı ürünler listesine girer. Saç kremleri hem banyoda kullanılan hem de durulanmayan saç kremleri şeklinde satılıyor. Peki, durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır? Durulanmayan saç kremleri tüm kozmetikçilerden ya da internet adreslerinden satın alabilirsiniz.

Banyo sırasında kullanılan saç kremleri saçı şampuanladıktan sonra kullanılır ve durulanır. Ancak durulanmayan saç kremi banyodan sonra saçlara sürülür. Su ile durulanmasına gerek yoktur.

Durulanmayan saç kremi saçların karmaşıklığını çözmek için kullanılır ve saçların şekil almasına yardımcı olur. Saçınıza şampuanı sürdükten sonra durulama işleminden sonra elinize durulanmayan saç kremini dökün. Daha sonra saç diplerine değmeyecek şekilde saçınıza sürün.

Durulanmayan Saç Kremi Kullanımı

Eğer banyo sırasında saç kremi kullanmak istemiyorsanız bunun yerine durulanmayan saç kremlerini tercih edebilirsiniz. Banyodan sonra kullandığınız bu saç kremini saçlarınıza sürerek günlük hayatta rahatça kullanım sağlayabilirsiniz.

Durulanmayan saç kremi kullandıktan sonra ekstra olarak banyo sırasında saç kremi kullanmanıza gerek yoktur. Durulanmayan saç kremi banyodan hemen sonra saça uygulanır. Durulanmayan saç kremi kullanımı şu şekildedir;

  • Avcunuza biraz durulanmayan saç kremi sıkın
  • Daha sonra başınızı öne doğru eğin
  • Elinizde bulunan kremi saçlarınızın her tarafına eşit şekilde dağıtın
  • Durulanmayan saç kremini saç diplerinize uygulamaktan kaçının

Durulanmayan saç kremi genellikle banyodan sonra kullanılması önerilir. Çünkü saçın nemli olması gereklidir.

Durulanmayan saç kremini tamamen ıslak saça uygulamak yanlıştır. Islak saçta durulanmayan saç kremi saça etki etmez. Bunun yanı sıra kuru saçta da durulanmayan saç kremi kullanılması önerilmez. Çünkü saça nüfus ve temas etmez.

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan Saç Kremi Her Gün Kullanılır Mı?

Durulanmayan saç kremi genellikle haftada 1 ile 3 kez kullanılmalıdır. Fazlası saç dengesini bozar ve saç dökülmelerine neden olur.

Durulanmayan Saç Kremi Duşta Kullanılır Mı?

Durulanmayan saç kremi banyodan sonra kullanılması önerilir. Bu kremi kullanmak için saçınızın ıslak değil nemli olması gereklidir.

Durulanmayan Saç Kremleri Zararlı Mı?

Bu kremler zararlı değildir. Yalnızca kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

Durulanmayan Saç Kremi Durulanır Mı?

Durulanmayan saç kremini banyodan sonra kullanılması gerekir. Bu kremi saça sürdükten sonra durulama işlemine gerek yoktur.