Türk güzelleri denildiği zaman akla gelen Fahriye Evcen hakkında en fazla araştırılan sorulardan biri, Fahriye Evcen saç modelleri nasıl yapılır? sorusudur. Hem güzelliğiyle hem de oyunculuğuyla ön planda olan Evcen, aynı zamanda saç modelleri ile de konuşuluyor.

Ünlü güzeli gören herkes, ilk olarak nasıl bir saç modeli yaptığını incelemeye başlıyor. Saç güzelliğine ve bakımına çok fazla önem veren Fahriye, her daim özenli modelleri tercih ediyor.

Fahriye Evcen Düşük Topuz Modeli

Salaşlık ve rahatlık isteyenlerin tercih edebilecekleri bir modeldir. Evcen, düşük topuzu genellikle seyahat yaparken çok sık kullanmaktadır. Bu modeli yapabilmek için saçlarınızı orta kısımlarından ayırmanız gerekir. Daha sonra saçları arka tarafa gergin bir şekilde toplamalısınız. Saçı kıvırıp tokayla sabitlemeniz gerekir. Böylece düşük topuz modelini elde etmiş olursunuz.

Fahriye Evcen At Kuyruğu Modeli

Güzelliğinizi farklı bir modelle öne çıkarmak istiyorsanız, at kuyruğunu deneyebilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı güzelce taramanız gerekir. Ardından arka kısımda toplama yaparak saçınızı sabitleyin. Modelin güzel durabilmesi için bitki özlü bakım yağlarından kullanabilirsiniz.

Fahriye Evcen Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Fahriye Evcen Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Fahriye Evcen Bohem Örgü Modeli

Fahriye Evcen’in tercih ettiği tarzlardan biri de bohem örgüdür. Bu modeli yapmak istiyorsanız, saçlarınızı arka kısımda yarım şekilde toplamanız gerekiyor. Ardından saçlarınızın arka kısımlarından iki tutam alarak klasik bir örgü yapmanız gerekir. Bu şekilde bohem modelini elde etmiş olursunuz.

Fahriye Evcen Balıksırtı Modeli

Balıksırtı, herkesin çok iyi bildiği örgü modellerinden biridir. Eğer çok uzun saçlarınız var ise bu modeli yapmakta bir hayli zorlanabilirsiniz. Ancak örgüyü tamamladığınızda gerçekten çok şık bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Fahriye Evcen’in Yaptığı Diğer Saç Modelleri

Ünlü oyuncunun yapmış olduğu çok farklı saç modelleri bulunuyor. Bunlar arasında en beğenilenleri yukarıda verilmiştir. Bunlar haricinde yapabileceğiniz diğer Fahriye Evcen saç modelleri ise şunlardır:

  • Düz saç
  • Çiçekli saç aksesuarlı model
  • Yumuşak dalgalı

Gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz. Fahriye, saçları ile farkındalık yaratmayı başaran bir isimdir. Bu nedenle onun yaptığı saç modelleri her zaman ilgi görmeyi başarmıştır.