Hangi yüze hangi saç modeli yakışır? Sorusunun cevabını arayanlar, bahar aylarının gelmesiyle artmıştır. Bunun sebebi ise öncelikle kış aylarından çıkan insanların yenilenme ihtiyacı hissetmesidir. Bunun için de önce kişisel bakımlarından başlarlar. Bunda da tabi öncelik saç modelidir. Ancak her saç modeli herkese yakışmaz, bu yüzden bu sorunun cevabını bulmak önemlidir.

Saç Modelleri

Son dönemde birçok farklı saç modeli görmekteyiz. Bunlar kısa, uzun, kat kesimli, oval kesim ya da düz kesim modeller olabildiği gibi farklı renklerdeki modeller de olabilmektedir. Bu modellerin hepsini elbette saç yapısı uyan herkes yaptırabilir. Ancak yakışması biraz da yüz tipine bağlıdır.

Yüz Şekilleri

Yüz şekilleri genel olarak yuvarlak, uzun ve kemikli yüz olarak adlandırılabilir. Her saç bu yüz tiplerinin farklılığı sebebiyle herkese yakışmaz. Bu yüz şekillerini değiştirmek ciddi masraflar ve ameliyatlar gerektirdiği için yapmanız gereken elbette saç modelinizi yüzünüze uydurmaktır.

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?
Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri

Yüz şekillerine göre saç modelleri önerileri verilecek olursa:

  • Yuvarlak yüzlüler düz kesim ya da hafif katlı kesimleri tercih edebilirler. Bu yüzlerini daha zayıf ve uzun gösterir.
  • Uzun yüzlüler oval ve önleri kısa modelleri tercih edebilirler. Bu da yüzlerinin uzunluğunu ön plana çıkarmayacaktır.
  • Kemikli yüzlüler ise genelde kısa modelleri daha yumuşak kesimlerle tercih ederler.

Bunlar elbette mecburi değildir. Herkes kendisini en mutlu hissedeceği saç modelini tercih edebilir, yalnızca küçük detaylarla daha güzel bir görünüm sağlamak da mümkündür.

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nerede Yaptırılır?

Yüz şekillerinize uygun saç modeli yaptırmak istiyorsanız elbette bir kuaföre gitmeniz gerekir. Ancak kuaför tercihinizi yaparken usta ve profesyonel bir kuaför olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde telafisi biraz zaman alabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Yaptırılır?

Yüz şeklinize uygun olan saç modelini yaptırmak istiyor ancak karar veremiyorsanız, başarılı ve alanında uzman kuaförlere kendinizi bırakmanız gerekir. Onlar bir kuaför gözüyle sizlere ve yüzünüze en yakışacak modeli seçerek sizi düşündüğünüzden de güzel bir hale getirebilir.