Oldukça havalı bir model olan iki topuz saç modeli, 2017 yılımızdan beridir popüler saç modelleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu model kişilerin hem daha enerjik hem de daha genç görünmesini sağlamaktadır. Peki, iki topuz saç modeli nasıl yapılır? Kısaca bir göz atalım.

İkili Topuz Saç Modelleri

Bu model saçın daha hacimli görünmesini sağlamaktadır. Buradaki püf nokta topuzun olabildiğince gevşek bırakılmasıdır. Böylece saç daha hacimli bir hale bürünmüş olacaktır. Aynı zamanda saçın ön kısımlarından bırakılan tutamlar saçınızın tamamının öne çıkmasını sağlayacaktır ve böylece saç yoğun bir görünüme börünmüş olacaktır.

Çapraz Model ile Topuz

Bu modele adeta zig zag şeklinde ayrılmış saçlar yakışmaktadır. Bunun için ilk olarak saçlarınızı istediğiniz şekilde iki farklı bölüme ayırın. Ardından ayırdığınız tutamları kuyruk olacak şekilde toplayın. Burada oluşturmuş olduğunuz kuyrukları olabildiğince sıkı yapmaya çalışın. Sıkı olan saç sizin saç modelinizin daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olmuş olacaktır. Son aşama olarak yapmış olduğunuz kuyrukları topuz olacak şekilde toplayın ve dilerseniz üzerine sprey sıkın.

Burgu Modelli Çift Topuz

Bu model adeta işe giderken yapılacak saç modelleri arasında yer almaktadır. İlk olarak saçlarınızı ikiye ayırın ve saçı burarak at kuyruğu yapın. Elde etmiş olduğunuz saçı topuza çevirin ve bir toka yardımı ile tutturun. Böylece burgu modelli şık ikili topuz elde etmiş olacaksınız.

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?
İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü Modelli Çift Topuz

Oldukça havalı gözüken bu model yıllarca en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Bu model için saçınızı ortadan ikiye ayırın. Ayırmış olduğunuz ilk tutamı en alt kısımda başlayarak örmeye başlayın ve topuzu başlatmak istediğiniz uca kadar örmeye devam edin. Topuzun başlayacağı yerde örgüyü bırakın ve saçın kalan kısmını kuyruk şeklinde toplayın. Ardından kuyruğu topuz olacak şekilde tutturun. Bu işlemi ayırmış olduğunuz diğer saç tutamına da uygulayın ve havalı bir görünüme sahip olun.

Kısa Saçlar İçin Çift Topuz

Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın ve tepede olacak şekilde toplayın. Kuyruk kısmını topuz şeklinde tutturun ve saçınızın küçük parçalarını tel toka yardımı ile tutturun. Kalan kısa saçlar kendisinden fırlamış olacaktır. Buda sizin daha havalı bir halde görünmenizi sağlayacaktır.