İnce telli saçların en büyük sorunlarından biri cansız de sönük görüntü vermeleridir. Saçlarınız her ne kadar sağlıklı ve beslenmiş olsa da ince telli yapıda olduğu için havalı görünmeyebilir. Bu yüzden ince telli saçları kalınlaştırma yöntemleri uygulayarak daha dolgun ve daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Her kadın daha hacimli ve şekil alan saçlara sahip olmak ister. Bu yüzden bazı kolay taktikleri uygulamak yeterlidir.

İnce telli ve uzun saçların uç kısımlarına giden ağırlık sebebiyle saç diplerinin basık durması söz konusu olmaktadır. Özellikle saç tararken saçların uçlarının kırılması ve birbirine dolaşması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Duştan sonra ince telli saçları kalınlaştırma için saç kurutması makinesi yerine havlu ile nazikçe sararak kurutma yöntemini tercih etmek oldukça faydalı sonuçlar vermektedir.

Siyah saç boyası nasıl çıkarılır? Evde yapabileceğiniz çözümlere bakabilirsiniz.

Doğru Saç Bakım Ürünleri Kullanın

İnce telli saçları kalınlaştıran şampuan ve kremlerin kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle saç kremi kullanmak saçların normalden daha da ince görünmesini sağlayacaktır. Saç kremli şampuanlar saça tam olarak nüfuz ettiği için saçı baskılar ve ince telli bir görünüm oluşmasına neden olur.

Ayrıca saçı şampuanlarken saç diplerine masaj yapmak, saçların ekstra dolgunlaşmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra hacmi artırmak için özel olarak tasarlanmış saç şekillendirici ürünler kullanılması tavsiye edilmektedir. Dolgunlaştırıcı etkisi bulunan şampuanlar ve sabunlar gözle görülür etki ortaya koymaktadır.

Ayrıca yağlı ciltler için doğal bakım önerilerine bakabilirsiniz.