Hanımlar özel davetlerde veya günlük yaşamlarında bakımlı olabilmek için ilk olarak kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulmaya çalışırlar.  

Saç bakımlarının yanı sıra şekillendirmek için birçok farklı metodu denerler. Özellikle maşa kullanımı oldukça yaygındır. Saçların uzunluğuna göre değişen maşa şekillendirme setleri hanımlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılır.

Kalın maşa saç modellerinin yapımı kullanılan maşanın fiziksel özelliğine göre değişir.

Kalın Maşa İçin Atılan Adımlar 

Maşaların kalın kısımlarının saçlara şekil verilmesiyle ortaya harika saç modelleri çıkar. Kalın bukleler haline saçların en muhteşem şekilde ortaya çıkması hanımların kendilerine olan güveni de tazelenmiş olur.

Kalın maşa için özle başlık takılarak en güzel ve en belirgin bukleler ortaya çıkar. Özellikle dağınık bırakılmak istene saçlar kalın bukleler le çok hoş durmaktadır. Kalın maşalı saçlar daha dolgun görünüme kavuşmanın en önemli adımıdır.

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

En Güzel Saçlarda Bukle Şıklığı

Özel davet, düğün, nişan ve kına gecelerinde kuaföre gitmeye gerek kalmadan evde kendinizin yapabileceği harika bukleler en özel maşa setleri ile mümkündür. Ancak maşa setlerinin olmaması durumunda özel fırçalarla da bu güzel bukleler ortaya çıkar.

Kalın maşa saç şekilleri için farklı setler kullanılabilir. Elektrikli maşalarla istediğiniz tarzda saçlara sahip olmak artık çok kolay. Saç uzunluğu fark etmeden kalın maşalı saçlar şıklığınıza şıklık katacak.

Kalın Maşa Cihazlarının Kullanımı

Kalın maşa cihazlarının otomatik ve manuel tarzda kullanılması gerekir. Ayna karşısına geçerek büyük dalgalar elde etmek için ısıtılan cihazlar kısa sürede en muhteşem saçlara kavuşulması sağlanır. Kalın maşa cihazlarının hepsi farklı tarz ve ayarda olması sebebiyle özel günlerin öncesinde mutlaka bir kez de olsa kullanılması gerekir.

Kalın Maşa İle Su Dalgası

Son zamanların en popüler ve en doğal saç tarzı su dalgasıdır. Özellikle uzun saçlı hanımların tercih ettiği bu model özel maşalarla sıkıntısız şekilde yapılır. Saçları ağırlaştırmadan ve tamamen doğal görünüme kavuşması için yapılan en güzel saç maşaları oldukça kolay bir şekilde kullanılır.