Seyrelmiş, fazla ince ve şekilsiz kaşları artık dert etmeyin! Düzgün seçilmiş ve uygulanmış bir kaş kalemi, kaşlarınızın daha belirgin ve etkileyici durmasını sağlar. Kaş kalemi sayesinde kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilir ve makyajınızla uyumlu hale getirebilirsiniz. Tabii burada her kadının aklına gelen soru şu olacaktır,” Kaş kalemi kullansam yüzümde yapay durur mu?” ya da “Kaşlarımı kalemle boyadığımda arkadaşlarım fark eder mi?”. Doğru tekniklerle uygulanmış bir kaş kalemiyle doğal ve ekstra göz alıcı kaşlara sahip olacaksınız.

Şimdi siz de yüzünüze en çok yakışacak renkte kaş kaleminizi seçin (saç diplerinizle aynı renkte olması önerilir) ve bir kaç püf nokta ile göz alıcı kaşlara sahip olun!

Kaş kaleminizi seçerken, sudan ya da terden etkilenmeyen vs. özelliklerde olduğuna dikkat etmelisiniz. (Aksi halde hiç de hoş olmayan bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.)

Kaş kalemi kullanırken öncelikle kaşlarınızın aralarında hiçbir boşluk olmayacak şekilde doldurmaya çalışmalısınız. Bunun için kaş kalemi ile hafif dokunuşlarla kaş aralarındaki boşlukları boyamaya başlayın. Kaş kenarlarına şekil verirken oldukça dikkatli davranmalısınız. Kaş çizimi dudak kenarlarını çizmek gibi düz bir çizgi halinde yapılmaz, mutlaka hafif dokunuşlarla uygulamalısınız. Düz çizgi halinde çekerseniz yapay bir görüntü oluşturursunuz. Bu aşamadan sonra kaleminizin renginden bir açık tonda kaş pudrası ile üzerinden geçin. Bu şekilde hem daha gerçekçi bir görünüm elde edeceksiniz hem de daha derin bir his yaratacaksınız.

Pudra uygulamasından sonra bir maskara fırçası ya da yan kesik fırça yardımıyla kaşlarınızı tarayın ve doğal bir görünüme kavuşturun. Biz pek önermesek de, eğer kaş kaleminiz yoksa göz kalemi ile de bu yöntemi deneyebilirsiniz.