Eğer 5 dakikanız varsa kısıtlı süre de makyaj nasıl yapılır gelin bakalım:

Yumuşak bir cilt; makyajınızın kalıcı olabilmesi için cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Makyajdan önce temizlenmiş cilt ile başlayın. Daha sonra makyajınızı hazırlamak için yüzünüze nemlendirici sürün. Hem de cildinizin nem oranını dengelersiniz. Çok fazla vaktiniz olmadığı için bronzluk ve parlaklık veren pudrayı sürebilirsiniz. Hatta bu pudrayı gözlerinizin üstünede sürün far sürmeye vaktiniz yoksa… Gözlerinize maskara sürmeden çıkmayın gözler önemli… Rujunuzu sürün.

Tırnaklarınıza hemen kuruyacak oje sürebilirsiniz. Güzel kaşlar için diş fırçasıyla düzeltin.

EĞER 10 DAKİKANIZ VARSA; Yüzünüzü yıkadıktan temizledikten sonra tonikle silin. Makyajdan önce nemlendicinizi sürün 1 dakika bekletin. Gözlerinize eyeliner sürebilirsiniz. Maskaranızıda sürün. Fırça yardımıyla kaşlarınızı düzeltin. Saçlarınıza şekliniverin ve rujunuzu sürün. Kırmızı ve pembe tonlarında parlatıcılardan da yararlanabilirsiniz. Evden çıkmadan önce ellerinize kreminizi sürüp çıkın.

EĞER 15 DAKİKA GİBİ BİR SÜRENİZ VARSA yapabileceğiniz makyaj daha detaylı olacaktır.

Dişleriniz gülüşlerinize yansır. Önce dişlerinizi fırçalayın. İki renkli farla gözlerinize efektler verebilirsiniz. eyeliner ve maskaranızı sürebilirsiniz. İşlemleri daha yavaş ve daha dikkatli yapabilirsinniz. Dudaklarınıza makyajınıza ugun bir renk seçip makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kaşlarınızı fırça ile düzeltin. Elleriniz yumuşacık olsun diye kreminizi sürüp çıkabilirsiniz.

Kısa süre de makyajınızı yapıp çıkmak mümkün bayanlar zaman ile yarışabilirsiniz.