Kolay örgülü saç modeli nasıl yapılır? Eğer sizler de özel bir yere davetli iseniz ve kuaföre gidecek vaktiniz yok ise saçlarınızı kendiniz yapmak istiyor iseniz ya da günlük olarak sıcaklardan artık bunalarak kendinize en uygun saç modeli olan kolay örgülü topuz modelini de tercih ediyor iseniz aslında yapımı da en kolay olan modellerden biridir.

Kolay örgülü olan saç modellerini eğer sizler tek bir topuz yapmak istiyor iseniz kafanızın yatay hizasından saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Fakat bir yandan da oldukça şirin olmasını istiyor iseniz de bir de bu yatay olarak ortadan ikiye ayrılmış olan bu saçları kafanıza dik olacak şekilde de ortadan ikiye ayırın. Bu saçların kafanızın tam orta hizasına gelene kadar her bir ucunu örün ve en son bir toka yardımı ile sizler bir diğerini örer iken açılmasın diye de tutturun.

Eğer ikili yapacak iseniz bu yatay hizada ayrılmış olan saçların uç kısımlarını birleştirerek en uç noktaya kadar da tekrar örmeyi tercih edin. Sizler de bu örmeyi de bitirdikten sonra saçınızın geniş durmasını istiyor iseniz ara kısıma sünger yerleştirebilir ya da öyle düz bir şekilde dolamaya da devam edebilirsiniz. En son uç kısmını da tel toka yardımı ile birleştirin ve diğer kısma da aynı bu işlemleri uygulayın. Bunların sonunda sizler de istediğiniz örgülü olan saç topuzu modellerine de oldukça rahat bir şekilde sahip olabilirsiniz.