Kendisine farklı bir saç stili arayan erkekler, Kore erkek saç modelleri nasıl yapılır? Sorusunu da merak ederler. Bu modeller, tüm dünyada popüler olmayı başarmışlardır. Bundan dolayı birçok erkeğin tercih ettiği stillerdendirler. Özelikle de Türk kızlarının ilgisini çeken Kore saç modelleri, alternatif modeller denemek isteyenler için güzel bir seçenektirler.

Topuz Kore Erkek Saç Modeli

Topuz Kore erkek saç modeli, çok popüler olan bir stildir. Saçınıza bu şekli verebilmek için arka kısımdan toplama yapmalısınız. Daha sonra topuz bağlama şeklini uygulamalısınız. Son olarak saçlarınızın ön kısımlarından iki parça ayrım yapmalısınız. Böylece dağınık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

K-Pop Kore Erkek Saç Modeli

Kore erkek saç modellerini popüler hale getiren en önemli stillerden biri K-POP kesimdir. Bu modeli yapmak isteyen erkeklerin uzun saçlara sahip olmaları gerekiyor. Çünkü saçlarınıza fön yapmanız gerekir. Fön yapımı bittikten sonra saçlarınızı alnınıza sermelisiniz. Bu tarz, saça aynı zamanda katlı bir görüntü de kazandırır.

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Ortadan İkiye Ayrık Kore Erkek Saç Modeli

Kore erkekleri, genellikle uzun saç kullanımından yanadırlar. Bundan dolayı saç modellerinin birçoğu bu duruma uygun şekildedir. Ortadan ikiye ayrık Kore erkek saç modeli için saçlarınızı ortadan ayırmanız yeterlidir. Bu şekilde daha kabarık ve canlı bir görüntü meydana gelecektir.

Kahkül Kore Erkek Saç Modeli

Kahkül saç modeli de yine Koreli erkeklerin sık tercih ettikleri bir stildir. Saçlarınızın ön kısımlarını alın çizginize denk getirmelisiniz. Daha sonra küt kesim yaparak saça kahkül görüntüsü kazandırmalısınız. Doğal bir tarzı olan erkekler için gayet uygun bir modeldir. Ayrıca bir erkeğin kahkül bırakması, son derece ilginç bir tarz ortaya çıkaracaktır.

Yapabileceğiniz Diğer Kore Erkek Saç Modelleri

Koreli erkekler saç bakımlarına çok önem verirler. Bu yüzden çok farklı stillere sahiptirler.

Yapabileceğiniz diğer Kore erkek saç modelleri ise şunlardır:

  • Two Block Kore erkek saç modeli
  • Disconnected Kore erkek saç modeli
  • Undercut Kore erkek saç modeli
  • Üçgen Kore erkek saç modeli
  • Uzun Kore erkek saç modeli
  • Klasik Kore erkek saç modeli
  • Dalgalı Kore erkek saç modeli
  • Spiky Kore erkek saç modeli

Gibi stillerden de deneme yaparak farklı bir tarz ortaya koyabilirsiniz.