Eğer siz de sağlıklı ve parlak görünüme sahip bir cilde sahip olmak istiyorsanız; kuru ciltler için bakım tavsiyeleri hakkında bilgi sahibi olup bu bilgileri değerlendirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü sağlıklı bir cildin ilk adımı temizliktir. Bunun yanı sıra kullandığınız temizleme ürününü mutlaka kendi cilt tipiniz ile uyumlu olduğuna ve cildinizin bakım ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yoğun bakım ürünlerini tercih edenler cildin hassas dengesini bozabilirler. Kuru ciltler için bakım yapmak isteyenler bu duruma ekstra önem göstermeliler. Çünkü yoğun bakım yaparak cildinizin normal günlük nemlendiriciden çok daha fazlasına ihtiyaç duyacak hale getirebilirsiniz. Daha kalın bir yapıya ve zengin içeriklere sahip olan yoğun bakım kremleri ile kuru cildinizi hızlı bir şekilde nemlendirmeniz mümkün olacaktır.

Yağlı ciltler için doğal bakım önerilerini de inceleyebilirsiniz.

Cilt Dokunuzu Yenileyin

Kış mevsiminde kuruyup pul pul dökülen ölü derilerden arındırmak için en etkili yol peelingtir. Yalnız kuru ciltlere peeling uygularken, cildinizin ekstra kuru ve hassas olduğu durumlarda tahrişten kaçınmak için mikro tanecikli yumuşak peeling ürünleri kullanmanız gerekir. Evde kendi kendinize de peeling yapabilir ve bu sayede hem doğal hem de ekonomik yollardan cildinizin yenilenip nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir çorba kaşığı Türk kahvesine 2 çorba kaşığı zeytin yağı ve 1 çorba kaşığı da bal ekleyip karıştırın.

Cilt rengini doğal yollarla evde açmak mümkün mü? Detaylarına da bakabilirsiniz.