Kusursuz, pürüzsüz gözüken bir cilt herkesin hayali. Benim hayalim değil diyen bana göre yalan söylüyordur.

Bu hayali gerçekleştirmek için paramızı cilt bakım ürünlerine boşuna dökmezdik. Her çıkan ürün başka bir umut değil midir? İşte bu sefer olacak diyerek koşmaz mıyız hemen almak için?

Hayallerimiz süsleyen bir cilde sahip olmanın ilk şartı cildimizin temiz olması, ölü derilerden arınmış hale gelmesidir. Bunun için hazır ürünlerden maske ya da peeling kullanılabilir. Daha doğal olsun diyorsak eğer bunun için de deniz tuzunu tercih edebilirsiniz. Yüzünü ıslattıktan sonra teniz tuzu ile yavaş masajlar yardımıyla cildin üzerindeki ölü deri atılabilir. Ama her gün için değil hafta da bir içindir bu yöntem unutmada hatırlatalım. Tazyikli su kullanımı cildi rahatlatır, cilt stresinizi azaltmaya yardımcı olduğu söylenir.
C Vitaminli, kan dolaşımını hızlandırıcı ürünler kullanılırsa cilt için daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

Başka bir yardımcı olarak rendelenmiş çiğ patates tülbent içine konularak sarılır ve göz kapaklarının üstüne ya da altına konularak 15–20 dakika bekletilir. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkanır. Peki! Bu ne işe yarar? Göz altlarındaki morluklar için ideal bir doğal çözümdür.

Pürüzsüz bir cilt için diğer bir doğal yöntem en fazla kullanılan baldır. Yüzümüzü sıcak suya batırdığımız havlu ile biraz bekletip gözenekleri açıyoruz ve ardından balı cildimizin her köşesine yayıyoruz. Bu maskeyi 20 – 30 dakika beklettikten sonra temizliyoruz. Gerçekten harika bir öneridir bal. Gözenekleri yeniden küçültmek istersek de cildimizi soğuk su ile yıkamak yeterli.