Fresh bir görünüm sağlayan küt saç kesimi özellikle öğrenci, genç yaş ve yaş almış kişilerin tercih ettiği saç modelidir. Kıvırcık, dalgalı ve düz saçlara uygun olan bu modeller yıkama ve durulama açısından da pratiklik sağlar.

Tercih olarak küt saç modelleri hangi yüze yakışır? sorusuna cevaben yüz hatları düzgün, ufak ve yuvarlak yüzlü insanlara daha çok yakıştığı kuaförler tarafından önerilmekte ve yorumlarda belirtilmektedir. Ayrıca oval yüz sahibi olanlarında yüz şeklini toparlayıcı etkisi vardır.

Hangi Renklere Uygun    

Saçın beslenmesi ve canlı görünmesi için saçı kırıklarından ayırmak gerekir. Bu işlem için küt saç modelleri ideal olup, küt saç modeli isteyenler siyah, kızıl, sarı, kahve ve diğer renklerde bu kesimi kullanabilir.

Yaz Mevsimi İçin İdeal

Uzun saçı kullanmak zor ama kısa saç yaz ayları için çok iyi. Sıcak ve terden arınmak için duş alırken şekil vermek küt saç kolaylık sağlar. Günlük ve özel davetlere uygun olan bu saç modeli tarama ile şekil alır.

Küt Saç Boyu

Yuvarlak yüzlü kişilere çok yakıştırılan küt saç boyu en kısa olarak kulak hizasında en uzun boyu ise omuz uclarına varacak şekilde ve aynı boyda kesilir. Küt saçlar enseden traşlanarak bombeli kesimde, tüm boyu eşit kesimde veya ön kısımlar uzun şekilde kesimlerle şekillendirilir. Topuz, maşa örgü gibi gereklilikler de eklemelerle küt saçı kullanmak mümkün.

Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır?
Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Genç Gösterir

Saç şeklini değiştirmek isteyenler için önerilen saç modeli küt saçtır. Küt saç her yaşa gitmektedir. Ancak kısa saçın en büyük avantajı yaş alanları genç gösterir. Hem kullanışlı hem de gösterişli olan kısa saç modelleri her daim trend olan saç modelidir.

Neden Tercih Edilmelidir

Küt saç modelleri için iyi bir kuaföre kesim yaptırmak gerekir. Kuaförün ustalığı saçın kolay şekil almasını sağlar. Küt saç kesimi tercih etmek için pek çok sebep vardır. Bu sebepler;

  • Her renge uygun bir saç kesimi olması
  • Yaz mevsiminde ideal olması
  • Temizlenmesi ve şekil alması kolay
  • Fresh ve genç bir görünüm sağlar
  • Hem günlük hem de özel davetler için idealdir.

Küt saç modelleri bu sezon en çok tercih edilen saç modeli olacaktır. Yüzünüzün şekline uygunsa siz de deneyin.