Lahana İle Zayıflama

            Beyaz lahananın yağ yakıcı özelliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Değişik yöntemlerle lahananın bu özelliğinden yararlanmak elbette mümkün. Diyet programımıza uygun olarak gün birkaç bardak lahana çayı tüketmek, salatalarımıza lahanayı dâhil etmek yâda çorba olarak tüketmek bu yolardan bazıları.

Örneğin yaklaşık 1 litre su içerisine 5 büyük yaprak lahana koyup 5 – 10 dakika kadar kaynattıktan sonra elde ettiğimiz bu çayı gün içinde ılık olarak tüketebiliriz.

Lahana ile zayıflama, başka bir örnekte ise lahanayı diyet programımıza çorba olarak dâhil edebiliriz. Lahana çorbası çok ciddi yağ yakımı sağladığından ne fazla tüketilirse o kadar çok yağ yakımı sağlayacaktır. Aşağıda hazırlanan 1 haftalık diyet programında yaklaşık 5 kilo vermek mümkün olabilmektedir.

 

1.gün: Gün boyu lahahana çorbası içilecek ve muz haricindeki meyveler tüketilecek

2.gün: Yine gün boyu taze yâda haşlanarak pişirilmiş tüm sebzeleri yiyebilirsiniz. Baklagillerden uzak durun.

3.gün: İlk 2 günü kombine edin. Unutmayın muz ve baklagiller yok.

4.gün: Bugün biraz tatlı zamanı. Elbette hamur yok, gün boyu 6 adet muz yiyebiliriz. Yanında sınırsız yağsız süt ve yine sınırsız lahana çorbası tüketmek elinizde.

5.gün: Bugün yarım kilo kadar yağsız kırmızı et, derisiz tavuk eti yada yağsız balık eti tüketin. Yanında en az 1 kase lahana çorbasını unutmayın.

6.gün: Çiğ yada haşlanmış sebze ile beraber yağsız et ve 2 kase lahana çorbası ile günü tamamlayın.

7.gün: Bugün herşey serbest.