Kadınlar, vücut şekillerinin bozulmasına neden olacak her durumu kısa zamanda çözme isteği içindedirler ve günümüzde artık Radyo frekanslı Liposuction uygulamasıyla bu durum mümkün hale gelmiştir. Vücuttaki fazla yağları ortadan kaldırma konusunda en popüler tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Liposuction Nedir?

Uzman cerrahların da en çok tavsiye ettiği bu yöntem, vücuttaki kalıplaşmış yağların şekillendirilmesi adına kullanılan cerrahi bir müdahaledir. Günümüzde bu tedaviyi bir zayıflama metodu olarak gören insanlarda vardır fakat vücuttaki yağların alınmasını sağlayan bir cerrahi müdahale olduğunu söylemekte yarar var. Yaklaşık 50 cm boyutundaki bir yağ kolu aracılığıyla 3’er metrelik delikler açarak deri altındaki yağların tahrip edilmesiyle yapılır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction yapılabilmesi için şu kriterler göz önüne alınır;

  • Kişinin ideal kilosunda olması gerekir.
  • 20 yaş ve üzeri kadın ve erkeklere uygulanabilir.
  • Vücudun kitle durumu obezite olan hastalara uygulanması tavsiye edilmez.
  • Vücutta farklı bir hastalık olan kişilerde doktor onaylı yapılabilmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu uygulama kanül adı verilen araçlarla yapılmaktadır. Yağlanma sorununun yaşandığı bölgelere göre genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Ufak yağ tabakalarını almak için daha çok sedasyon ve lokal anesteziden faydalanılır.

Geniş alanlarda ise genel anestezi yapılmaktadır. 3 metrelik deliklerden içeriye kanüller sokulur ve fazla biriken yağlar alınır. Bu aşamadan önce ise bölgenin deri altındaki damarları büzüştürülür ve rahatlatılır. Daha sonra operasyona geçilir.

Yağlanma konusunda en verimli tedavi yöntemi olan Liposuction ile yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kalıcı bir etki yaratması adına beslenmenize de önem vermeniz gerekiyor. Düzensiz beslenmenin devam ettiği durumlarda alınan yağ dokuları yeniden dolar ve uygulama tekrarlanabilir.

Operasyon sonrasında 15 gün korse kullanım tavsiye edilmektedir. Ayrıca uygulamadan sonra görülebilecek şişlik ve morluklar da normaldir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyum sağlayarak kısa sürede bu sorunların giderilmesi adına tedbirlerinizi alabilirsiniz.

Hastanın kalıcı olarak bölgesel yağlardan uzaklaşmasını sağlayan bu girişim vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir ve oldukça da güvenlidir. Egzersiz ve diyet uygulamalarıyla vücudunuzdan atamadığınız yağları Bodytite Liposuction uygulamasıyla atabilir ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebilirsiniz.