Makyaj kadınların en güzel kıyafetidir. Kadınların asla taviz vermedikleri konularının en başında makyaj gelir. Kadınlar makyajı çok sever ve dışarıya çıkarken mutlaka makyajı kullanır. Makyaj kadını olduğundan daha güzel ve genç yapar. Ancak bazen de makyaj insanı olduğundan olgun ya da yaşlı gösterebilir. Önemli olan kendimize yakışan ve doğru olan makyajı seçebilmektir. Makyajı doğru sürebilmek için çevremizden de yardım almamız yararımıza olacaktır. Özellikle sanatçıların ünlülerin doğru makyaj sırlarını bilmemiz gerekir.

Sanatçılarımızdan ince dudağa sahip olanlar daha kalın dudaklı görünebilmek için daha çarpıcı kendini gösteren renkler kullanırlar. Özellikle de dudak kalemi ile dudak hatlarını belirleyip daha sonrada ruj sürerler. Doğru fondöten seçimi de bir o kadar önemlidir. Yüzümüzün tenini iyi bilip ona göre fondöten alınmalıdır. Çünkü fondöten ile ten uyumu yoksa çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Kullanacağımız fondötenin kremsi olmasına çok dikkat edin. Krem yüze çok iyi dağılır. Kullanacağımız allıklar da çok önemlidir. Yüz tenine ve makyajınıza uygun hatta kıyafetinize uyumlu allık seçeneklerini kullanabilirsiniz. Allık kullanırken yüz şeklinize göre allık sürmeniz de yine bir ünlü sırrıdır. Elmacık kemiklerinize yuvarlak sürüyorsanız uzunlamasına bir yüzünüzün olması gerekir. Eğer elmacık kemiklerinize allığı uzun sürüyorsanız yüz şeklinizin yuvarlak olması gerekir.

Ünlüler göz makyajı sürerken gözleri küçük olanlar göz kapaklarının içine beyaz göz kalemi sürerek gözlerinin olduğundan büyük gösterir. Göz kalemini daha sonrada göz kapağının dış kısmına sürerek gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Göz makyajı için rimel sürüp kirpiklerinizi olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Makyajı seviyorsanız makyaj sırlarını da bilmeniz gerekir.