Duru bir güzellik, saf makyajsız bir cildin güzelliği hem erkekleri hem de hemcinsleriniz kadınları oldukça etkiler. Özellikle bu kadar makyaj ürününün olduğu bir piyasada saf güzellik ve yaşattığı çekicilik büyük olacaktır. Sizin için bu imkânsız gibi geliyorsa makyajsız güzel olmak hayalden öte ise bu yazıyı okumaya devam edin. Size vereceğim küçük sırlar, büyük taktikler ile bunun hiç de zor ve imkânsız olmadığını görerek şaşıracaksınız.Özellikle de makyaj ürünlerinin cilde verdiği zararlar ve bu ürünlerin verdiği maddi zarar düşünüldüğünde aslında makyaj yaparak ne kadar zararlı olduğumuzu ve asıl güzelliğimizi kapattığımızı düşünebiliriz.

Cilt tipine uygun maske yapın

Güzellik denince akla ilk yüzümüz gelir. Yüzümüz öncelikle duru ve temiz olmalıdır. Bunun için haftada iki kez peeling uygulamalıyız. Güzellerim kuru bir cildiniz var ise bal maskesi yapın. Yağlı cildiniz var ise karbonat ve limon maskesi yapın.

1.Bal maskesi

Bir kaşık balı yüzünüze iyice yedirin. Bol su ile yarım saat sonra yıkayın. Cildiniz hem parlak hem de tertemiz olacaktır.

2.Limon maskesi

3 damla limon bir kaşık yoğurt ve bir kaşık karbonatı karıştırın. Cildinize uygulayın. Siyah noktaların sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bol su için, hem forma sokar hem de cildin güzelleşmesini ve zinde kalmayı böylece yaşlanmayı geciktirir.

Bakımlı ve etkileyici saçlar

Saçlarınızın bakımlı ve güzel olmasına dikkat edin. Haftalık olarak bakım serumu veya kremler ile saç diplerinizi güçlendirin.

Hanımlar bu tavsiyeler ile doğal bir güzellik için hazırsınız.