Hangi meyvelerin cildiniz için yararlı? Bunları değerlendirelim. Meyveler sağlığımız için cildimiz için önemini anlatmak ile bitmez. Meyveninin içindeki vitaminlere bünyemizin ihtiyacı var. Son zamanlarda adından çokça bahsettiren ahududunun birçok yararı ortaya çıktı cildimiz için ahududunun içindeki A vitamini cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar.

Ahududu maskesi ;

Bir avuç ahududuyu bir kasenin içine koyun ve püre kıvamına getirin. cildinizi uygun temizleyici ile temizledikten sonra bu püre halindeki ahududuyu cildinize uygulayın 15 dakika sonra cildinizi yıkayın. Çilekte cildimizin kurtarıcılarından. çilek cilt için çok faydalı cam kasenin içine bir avuç çileği koyun çatal yardımıyla çilekleri ezin ve suyunu yüzünüze sürün 10 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Avokado maskesi ;

Cilt kırışıklıklarına çok iyi gelen bir yöntemdir. Bir tane avokadonun kabuklarını soyup iyice çatalla ezin. İçine yarım tatlı kasığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tane çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice kıvama gelene kadar karıştırın. Karıştırma esnasında üç yemek kaşığı zeytinyağını da yavaş yavaş ilave edin. Yüzünüze boynunuza bol miktarda sürüp bekletin. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Kıışıklıklarınıza iyi gelecektir. Avokadoyu püre şeklinde sadece yüzünüzede sürebilirsiniz. Cildinizi canlandırır ve kırışıklarınızı azaltır.( BUNU DÜZENLİ YAPIN.)

Cildi canlandıran portakal maskesi; C vitaminiyle dolu olan portakal cildi beslemeye birebirdir. 1 yumurta sarısı , 1 tatlı kaşığı bal , 1 adet portakalın suyu . tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze sürün 20 dakika sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.