Beyazdan, siyaha, krem ya da turkuaz nice farklı renkleri olan farklı desenlerde şekillerde yapılan ojeler hanımların vazgeçemediği ve yılların modası olmaktan vazgeçmeyen bir üründür. Kadınların en sevdiği ürün olan oje hem kullanımı kolay olduğundan hem de ellerde çok zarif durduğundan asla vazgeçilmezler listesinde yer alır. Bugünkü yazımda size oje ile ilgili her yarıntıyı anlatmaya ve oje modellerini sunmaya çalışacağım. Modellerden önce iyi bir oje uygulaması nasıl olmalıdır bunu konuşalım. Siz buna değersiniz hanımlar.
Nasıl oje kullanmalıyız
En sık yaptığımız hata fırçaya çok oje almaktır. Bu da kalın bir uygulamaya neden olur. Hem oje ömrü kısalır hem de ojemiz istediğimiz gibi olmaz. Bunun yerine az alıp önce ortadan başlayarak bu işlemi üç adımda bitirelim. İkinci adımda sol kısmı son adımda da tırnağın sağ kısmını ojeye tabi tutalım.

Oje modelleri

Bant ve tol toka yardımı ile yapılan iki renkli ojeler bu yılın en moda modelidir. Özellikle beyaz ve mor ya da fuşya renkler çok sık kullanılmaktadır.
Ayrıca uğur böceği ya da damla modeller de hem oldukça zarif hem de kolay uygulanan modellerdendir.
Yıllardır modası geçmeyen frenç de oldukça güzel olup bayanların en sevdiği modellerdir.
Ayrıca yeni modellerden olan tırnak üzerine çizilen hayvan figürleri özelikle genç hanımlar için dikkat çekici ve oldukça hoş bir görünüm sağlar. Siz kendinize en yakışan rengi ve modeli bulun. Ve bunu uygulayın.