Moda akımlarında her geçen yıl farklı bir değişiklik trend haline gelmeye devam ediyor. Bu yılda özellikle makyaj alanında dudak makyajında renkli ve oldukça farklı dudakları görmemiz mümkündür. Özellikle birkaç farklı tonun bir arada kullanılması ile ortaya çıkan bu dudak makyajına Ombre denilmektedir. Saç boyalarından alışık olduğumuz bu renk geçişlerini bu yıl dudaklarda da sıklıkla görmek mümkün.

Peki, Ombre dudak nasıl yapılır?

  • Ombre dudak makyajı yapmaya başlamadan önce ilk olarak bilmeniz gereken noktalardan birisi de sevdiğiniz renkleri bir araya getirmeniz. Sert renk geçişlerini seviyorsanız ona uygun olarak veya oldukça doğal duran bir Ombre dudak makyajı yapmak istiyorsanız ona uygun renkleri bir araya getirmelisiniz.
  • Koyu renk tonlarından açığa geçen bir renk geçişi yapmak istiyorsanız o zaman oldukça koyu rujunuz yok ise dudak kalemlerinden de faydalanabilirsiniz. Dudaklarda Ombre yapabilmek için ise ilk olarak taban rengini mat bir renkten yapmanız üstteki renkleri daha canlı gösterecektir.
  • Renk geçişlerinin oldukça iyi ve düzenli geçmesi gerekmektedir. Bunun için de koyudan açığa doğru renk geçişlerini yapmanız daha güzel bir görünüm ortaya çıkaracaktır.