Değişik saç modelleri yapmak ve saçın güzelliğini ön plana çıkarmak için illaki uzun ve düz saçlara sahip olmak gerekmiyor özellikle de perma saç modelleri için.

Bunun aksine, doğal kıvırcık saçlara sahip olmayan bir çok kişi son zamanlarda düz saçlardan ziyade permalı saçlara sahip olmak adına değişimler yapıyor. Peki permalı saçlara sahipsek sürekli salınmış ve herhangi bir model içermeyen saçlarla dolaşmak zorunda mıyız? Hayır elbette değiliz. Her ne kadar permalı saçlar kendi başlarına bir saç modeli olsalar da farklı bir görünüm için yeni şekillerde de elbette ki kullanılabilirler.

Öncelikle permayı yalnızca uzun saçlarda uygun gören algıyı yıkmak ve aslında kısa saçlar ile de çok modern ve şık permalı saç modellerine sahip olunabileceğini söylemekte fayda var. Özellikle seksenlerde çok rağbet gören permalı saçlarda kısa ve şirin modeller fazlasıyla yakalanmış ve vazgeçilmez hal almıştır. Öyleyse kısa saçlarda perma uygulanmış ise kahkülleri de işin içine katan saç kremleri ile şekli sabitlenmiş, hafif gözlere doğru düşen perma saç modeli sizde şık bir görünüm yaratacaktır.

Bir diğer perma saç modeli ise yanlardan gergin bir biçimde yarım toplanarak birkaç tutam da kulak üzerinden çıkarıp yapacağınız saç modeli de bu saç tipine çok yakışacaktır hiç kuşkusuz. Eğer oldukça uzun permalı saçlara sahipseniz havalı bir duruş yakalamanızı sağlayacak saçlarınızın tek bir yana atılmış ve hafif kabartılmış modeli size çok yakışacaktır. Biraz da toplu bir model arayışında iseniz size önerimiz permalı saçınızı hafif gevşek şekilde arkadan örerek bir kır güzeli edası kazanmanız olacaktır.

Aslına bakılırsa perma ile daha havalı ve dolgun bir şekil almış saçlarınıza neredeyse tüm saç modellerini uygulamanız yerinde olacaktır.

İşte perma saç modelleri