Hem bayanın hem de erkeklerin en büyük sorunlarından biri hata en önemlisi dersek yanlış olmaz. Saç dökülmesi, dökülen saçın tekrar çıkmaması, sağlıksız hacizsiz saçlar çoğumuzun sorunundur. Çevresel ve psikolojik birçok nedenden dolayı gün geçtikçe saçlarımızı kaybetmeye başlarınız bu sorunun azaltmak hatta ortadan kaldırmak sizin elinizde yapacağınız kolay maskelerle bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Sizin için iki maske tarifi hazırladım hazırlaması ve uygulaması kolay maskelerle sorunsuz saçlar için.

MAYALI MASKE

Malzemeler

  • Yarım su bardağı kefir
  • Bir yemek kaşığı bal
  • Bir yaş maya çeyreği kadar

Bu malzemeleri derin bir kâse de iyice karıttır sıcak bir ortama bırak 30-40 dakika arası bir bekleme süresi karışımın üstünde köpük oluşmuşsa uygulamaya hazır demektir. İlk önce saçlarınız temiz yıkanmış olsun karışımı saç derinize uygulayın bütün deriniz uygulayın artan kısmı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bitince işlem streç ve havlu yardımıyla saçlarınızı sarın 40 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile uygulamayı saçlarından arındırın. Eğer çok dökülüyorsa saçlarınız bu uygulamayı iki her gün uygulayın. Çok dökülmeyen saçlar için haftada iki defa yeterli olabilmektedir.

MAYALI MASKE

  • Yarım su bardağı süt
  • Yaş mayanın üçte birlik kısmı

Bu malzemeleri derin bir kase de iyice karıştırın karışım kıvama gelince, sıcak bir ortamda 30 -40 dakika kadar bekleyin karışım köpük olunca üst kısmı karışımı saç derinize uygulayın. Karışım kalırsa kalanı da saçlarınıza uygulayın streç yardımıyla kapatın 40 dakika saçlarınızdan kaldıktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın haftada 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz. İstediğiniz sonucu verecektir.