Her bayanın hayalidir sağlıklı, parlak, uzun saçlar sac bir bayanın en dikkat çekici yeridir. Bayanlar için önemli olan saçları bazı nedenlerden dolayı istenilen uzunlukta ve sağlıkta olmaz. Yanlış uygulamalar saça zarar verir. Yanlışlarımızı öğrenirsek daha sağlıklı saçlara kavuşuruz bu yanlışlardan biride yanlış saç yıkamadır.

Dikkat edilmesi gerekenler,

  1. İlk önce saçlarınızı kuru bırakılmayacak şekilde ıslatın.
  2.  Su sıcaklığını dikkat edin ılık suda duş almaya çalışın ılık su saçlarınıza parlaklık ve doğal şekil verir. Sıcak su saçınıza zarar verir ve saç derinizi kurutur kepeklenmeye neden olur. Deri kaşıntıların sebeplerinden biride sıcak su kullanılmasıdır.
  3. Şampuanınızı sık sık değiştirmeyin saç tipinize uygun şampuan seçin.
  4.  Şampuan fazla kullanmamaya çalışın fazla şampuan hem saça hem de saç derinize zarar verir. yıkarken saçlarınızı şampuanı sacın her bölgesine ulaşmasını sağlayın derinize masaj yapın. Saçınızı duşta taramayın saç ıslak iken tarandığında kopmalara, kırılmalara neden olur.
  5. Saç kremi kullanımına dikkat edin. Şampuanı saçtan kalmamasına dikkat edin iyice durulayın. Sonra sac kremi kullanın saç kreminizi sac derinize kullanmayın deriye zarar verir. Sacın uç kısımlarına doğru sürün.
  6. Saçınız ıslakken kurutma makinesiyle kurutmayın ilk önce havlu ile saran. Sonraki aşama sac kurutma makinesiyle sacınıza çok temas etmeyin. Doğal kuruması en iyi çözümdür. Saçınız için uygun saç fırçaları alın.