Makyajınızı tamamlayıcısı bence dudaklara yapılan makyajdır. Ne bir tık fazlasını kabul eder dudak ne de bir tık aşağısını. Yani ölçülü olmalıdır. Tabi gittiğiniz yer de oldukça önemlidir dudak makyajında. O zaman bu yazımız da doğru ve sade dudak makyajı nasıl yapılır bunu inceleyelim. Kimi bayanların dudakları dolgundur kimi bayanın ise üst dudağı dolgun ya da alt dudağı dolgundur doğru dudak makyajında buna dikkat etmek oldukça önemlidir. Eğer ince dudaklara sahipseniz dolgunluk veren rujlarla küçük bir hile yapıp daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise hafif aralıklı dudaklardır. Çünkü kapalı olan dudaklara ruj sürerken tam süremezsiniz. Bu yüzden dudaklarınız hafif aralıklı olsun.
F08Db838D6D6218723CcEğer dudak parlatıcısı kullanmak istiyorsanız ki dudak parlatıcıları yüze parlaklık ve canlılık katar. Kullanacağınız parlatıcı tonu şeftali tonlarında ya da renksiz parlatıcıları tercih edin.
Tabi bazen de dudakların çok kalın olmasından şikâyet ederiz biz bayanlar. Yine küçük bir hileyle bu dertten de kurtulabilirsiniz. Kullanacağınız dudak kalemini ince sürerseniz eğer dudakların ince bir görünümde olacaktır. Dudaklarınız ince ise de dudak çizgisinden az biraz aşağıda dudak kaleminizi çekin ve ardından rujunuzu uygulayın. Yalnız şu noktada dikkat edilmesi gerekiyor. Dudak kaleminizin rengi. Evet, seçeceğiniz dudak kaleminin rengi kullanacağınız ruj renginden zıt tonlarda değil de bir ton koyu ya da dudak kaleminizle aynı renkte olmalıdır.