Tatil sonrası cilt bakımı için çok daha özenli olunması gerekmektedir. Çünkü deniz ve sıcaklıklar cildinizin aşırı aşınmasına ve beklenmedik etkilerin ortaya çıkmasına neden olurlar. Bu bakımdan tatil sonrası cilt bakımı için belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Tatil Sonrası Cilt Bakımı

Tatil sonrasında cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir. Çünkü deniz, kum ve güneş cildinizde olumsuz etkilere neden olabilir. Özellikle güneşin UVA ve UVB ışınları cilt üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Ciltteki hücreler sıvı da kaybettikleri için ciltte kuruluk meydana gelir. Bu durumların önüne geçmek için tatil sonrasında cildinize genel bir bakım yapmanız gerekir. Bu bakımların arasında ise mandelik ve ferulik asit içeren leke açıcıların kullanılması önemlidir. Aynı zamanda nem tutma kapasitesini arttıracak olan losyonların da düzenli olarak gün içerisinde kullanılması cildin daha iyi bir görünüm elde etmesi üzerinde etkili olabilecektir. Ayrıca lazer ile cilt tonlama uygulaması yaptırmak da aşırı hassas hale gelmiş ciltler için tavsiye edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu noktalara dikkat ederek cildinize gerekli bakımı sağlayabilirsiniz.

Tatil sonrasında cilt bakımının çok zor olmaması için özellikle tatil esnasında güneşin yakıcı ışınlarından doğrudan etkilenmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanında tatil esnasında da koruyucu önlemler almanız sonrasında cildinizi daha iyi koruyabilmeniz için yardımcı olacaktır. Cildinize gereken özeni gösteremediğiniz halde tatil sonrasında büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.