Uzun süre ayakta kalan ve kuru bir cilde sahip olan bir çok insanın karşılaştığı ve görüntü olarak çok da hoş gözükmeyen topuk çatlakların mı var?

Yazın havuza, denize giderken sandalet giymekten çekiniyor musun?  Kışın sürekli acı hissiyle mi dolaşıyorsun?  Bu çatlakları yağlamaktan sıkıldın mı? Ten çorap giyer giymez kaçırıyor musun? Senin de bunca zahmete dur deme zamanın gelmiş. Pürüzsüz topuklara sahip olmak hayallerin olmasın artık. Basit dokunuşlarla yumuşak bir topuk elde etmek zahmet olmaktan çıkıyor. Evinizde zahmetsizce hazırlayıp kolayca uygulayabileceğiniz birkaç formül sizi bekliyor. Hem basit hem de ekonomik.  Ancak bu formülleri düzenli uygulamak şartıyla acı, utanma, sıkılma hissinden kurtulabilirsiniz.  Şimdi size bahsedeceğim mucizevî formülü mutlaka not alın.  Bir leğeni ılık su ile doldurup nemlendiricili sabun ekleyin. 15–20 dakika beklettikten sonra topuk taşıyla ölü deriden arının. Hemen ardından aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz shea yağı ve zeytinyağıyla 10 dakika boyunca masaj yapın. Yağı tüm tabana iyice yedirin. Gerekli nemi almış ve yumuşamış ayaklarınıza çorap giyin ve yaklaşık 3 saat ayağınızdan çorabınızı çıkarmayın. Bu işlemi haftada iki kez tekrar ederseniz deriyi atan topuk nemli kalacaktır.

Böylece sürekli oluşan çatlaklarınız tekrarlamayı bırakacaktır. Gerekli nemi bünyesinde tutan cilt sizi bu sorunlardan artık uzak tutacaktır. Ancak çok ilerlemiş topuk çatlaklarınız varsa mutlaka hekime başvurunuz.  İhmal etmeyiniz.