Yaz günlerinde güneşin yakıcı ve zarar verici ışınlarından korunmak gerekir. Özellikle çocuk ve yaşlıların dikkat etmesi gerektiği konusunda sık sık uyarılar yapıldığı için yaz güneşinden cildimizi nasıl koruyabiliriz sorusu da önem kazanmaktadır. Vücutta istenmeyen izler ve sonuçlar bırakmaması için dermatologların önerilerine dikkat verilmeli ve yaz güneşinden cildi koruma konusunda bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Güneşin ışınlarına bilinçsiz şekilde maruz kalınması durumunda deride leke ve çillenme, yaşlılık gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Deri kanserinin en büyük tetikleyicilerinden biri olan güneş ışınlarından korunma konusu oldukça mühimdir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, güneş koruyucu kullanımıdır.

Yaz gecelerinde giyilebilecek topuklu ayakkabılar hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Güneş Koruyucu Kullanımı

Yaz Güneşinden Cildimizi Nasıl Koruyabiliriz? - Gunes Koruyucu Kullanimi

Güneşin zararlı ışınları olan UV ışınlarını emerek veya yansıtarak cildin zarar görmesini engelleyen güneş koruyucu krem ve losyonların kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Bu ürünler sayesinde derinin yanarak hasara uğramasını, kalınlaşmasını önlemek mümkün olabilmektedir. Güneş koruyucu ürünlerin kullanımı sırasında mutlaka güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürülmesi gerekir. Her ne şekilde olursa olsun güneş ışınlarının dik açı ile geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması tavsiye edilir.

Güneş ışınlarından koruma konusunda şapka ve gözlük takmak çok faydalıdır. Ayrıca yaz mevsiminin sıcaklığına uygun kıyafetler giyilmesi de etkilidir. Son olarak gölgede veya şemsiye altında durmaya özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.

Sarışın bayanlarda kombin renkler bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.