Yuvarlak yüze hangi saç modeli gider? Sorusunun cevabını arayanlar oldukça fazladır. Doğru saç modeli oldukça önemlidir. Bu sayede olduğunuzdan daha iyi de görünebilirsiniz, daha kötü de görünebilirsiniz. Olumsuz görünüme sebep olmamak için yüz tipinize en uygun model ve kesimi kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

Saç Modelleri

Saç modelleri ve kesimleri konusunda oldukça fazla seçenek vardır. Oval kesim, düz kesim, uzun, kısa, dalgalı, katlı, kahküllü olmak üzere birçok model örneği verilebilir. Her modelin ve kesimin daha çok yakışacağı belirli tarzlar vardır. Bu doğru tarzları seçerek model yaptırmak daha hoş olacaktır.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak yüzlü kadınlar genelde toplu saç yerine açık saç modellerini tercih ederler. Açık olan dalgalı ya da düz modeller yüzlerini daha dar göstereceği için olduklarından daha zayıf bir yüz görünümü sağlarlar. Toplu saç tercih edilecekse sımsıkı toplu saçlar yerine daha gevşek ve yanlardan perçem çıkarılmış saç modelleri tercih edilebilir.

Yuvarlak Yüze Saç Kesimleri

Yuvarlak yüzler genelde katlı saçları ve hafif hareketli saçları tercih ederler. Aynı zamanda oval kesimler yüz tipine de bağlı olarak daha kilolu gösterebilir. Bu yüzden de düz ancak arkaları katlı modeller en uygun kesim olacaktır.

Yuvarlak Yüce Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Yuvarlak yüzlere saç modellerinin yapımı oldukça basittir. Hafif bir maşa kullanabilir ya da düzleştirici ile şekil verebilirsiniz. At kuyruğu yaparak iki yandan kısa saçlarınızı da çıkarabilirsiniz. Ayrıca bir diğer model verme şekli ise duştan çıkıldıktan sonra nemli saçı topuz yaparak ertesi gün doğal saç dalgası şeklinde kullanmak mümkündür.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Nerede Yapılır?

Yuvarlak yüzlere saç modelleri ve kesimleri yaptırmak için elbette güvendiğiniz kuaförleri tercih etmelisiniz. Ancak basit ve doğal modelleri evinizde kendi imkanlarınızla da yapmak mümkündür. Aynı zamanda bazı saç bakım ürünleri de kullanılarak doğal dalga verilebilir ya da düz görünüm sağlanabilir. Yuvarlak yüzlerde en çok tercih edilen saç ürünleri doğal dalga modeli vermeyi sağlayan kremlerdir.