2016 En Şık Elbise Modelleri

2016 yılının elbise modellerinde en çok canlı renkler dikkat çekmektedir. Mevsimin izlerini yaşayan desenler ve neon renkler elbiselerinize şıklık katacaktır. Elbise boyu da diğer yıllara göre farklılık göstermektedir. Uzun elbiseler yerini bilekte ya da diz altı boylardaki elbise modellerine bırakmış durumdadır. Özellikle bu modeller kabarık etek modelleriyle birleştirilmiştir. Elbiseye farklılık katmak için aynı zamanda geniş kesimlik etek modellerine derin ceplerde eklenmiştir.

Elbiselerde şıklı bu sezon ön planda tutulan detaylar arasındadır. Elbisede yaka detayları bulunması bu sezon oldukça fazla tercih edilen modellerdendir. Bu model ile ofis gibi resmi yerlerde şıklığı yakalayabilirsiniz. Kot kumaşlı elbiseler yine tercih edilen modellerdendir. Bu elbiseler rahat görünümü ile dikkat çekerken, belde ya da boyunda bulunduracağınız aksesuarlar ile elbiseye daha şık ve spor bir görünüm verebilirsiniz. Dantel neredeyse her elbisede bulunan bir detaydır. Bu detay ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Omuz dekolteli ve dantel detaylı elbiseler, yaz aylarında vazgeçilmez modeller arasındadır.

Havaların soğuk olduğu zamanlarda ise, yardımcınız triko elbiselerdir. Bu elbiseleri ilkbaharın soğuk günlerinde babetlerle ya da spor ayakkabıları ile kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda sonbahar mevsiminde kullanabileceğiniz bu elbise modelini, botlar ile birleştirebilirsiniz. Özel günlerde giymeniz için ise, sırt dekolteli elbiseler tercih edebilirsiniz. Sırt dekoltesi doğru bir vücut ve topuklu ayakkabılar ile birleştirilirse, sizi moda anlayışı oldukça yüksek biri haline getirecektir.